zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 29 października 2020

Nie żyje Brent Young, były muzyk Trivium

29.09.2020 16:34  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Trivium poinformowali, że Brent Young - były członek zespołu - zmarł 25 września 2020 roku. Muzyk miał 37 lat. Przyczyna jego śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Brent Young przyszedł na świat 20 sierpnia 1983 roku w Orlando. Do Trivium dołączył w 2001 roku, początkowo w charakterze gitarzysty, jednak po odejściu Jarreda Bonaparte zamienił gitarę na bas.

Debiutanckie demo, znane pod nazwami "Trivium" i "Caeruleus", zespół zarejestrował jako trio: z Mattem Heafym na gitarze i wokalu, Travisem Smithem na perkusji i Brentem Youngiem na basie. Cztery miesiące po ukazaniu się materiału Amerykanie weszli do "Audio Hammer Studios", by tam nagrać swój pierwszy longplay studyjny. Płyta, zatytułowana "Ember to Inferno", miała swoją premierę 14 października 2003 roku. Brent Young wziął jeszcze udział w trasie promocyjnej po Europie i USA, po czym rozstał się z kapelą w 2004 roku. Jego miejsce zajął Paolo Gregoletto, który do dziś piastuje stanowisko basisty w Trivium.

Po zakończeniu swojej przygody z Trivium Brent Young zajął się pracą producenta, realizując materiał dla grupy Lo-Ruhamah. Do tworzenia muzyki wrócił kilka lat później, gdy powołał do życia projekt BlackNova, razem z Travisem Smithem.

Tagi: Trivium
Komentarze
Dodaj komentarz »