zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Bullet For My Valentine i Trivium zagrają w Gliwcach

20.04.2024 14:39  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Bullet For My Valentine, Trivium i Orbit Culture odwiedzą Polskę w ramach "The Poisoned Ascendancy Tour". Jedyny koncert zespołów w naszym kraju odbędzie się 21 lutego 2025 roku w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach.

Bullet For My Valentine nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Bullet For My Valentine". Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, których produkcją zajął się Carl Bown. Premiera miała miejsce 5 listopada 2021 roku, pod egidą Spinefarm Records. Krążek zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży albumów rockowych i metalowych.

W grudniu 2017 roku Bullet For My Valentine poinformował o rozstaniu z perkusistą Michaelem Thomasem po osiemnastu latach współpracy. Jego miejsce zajął Jason Bowld z Pitchshifter, który dotychczas pełnił obowiązki bębniarza na potrzeby tras koncertowych.

Trivium nadal promuje swój dziesiąty longplay studyjny, pt. "In the Court of the Dragon". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 8 października 2021 roku, pod egidą Roadrunner Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Full Sail University". Produkcją i miksami zajął się Josh Wilbur, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotował Mathieu Nozieres.

Dwa tygodnie po premierze "In the Court of the Dragon" grupa wypuściła jeszcze EP-kę "Deadmen and Dragons". Znalazły się na niej dwa utwory z "In the Court of the Dragon" uzupełnione o cztery kawałki w wersji koncertowej.

Trivium powstał w 1999 roku z inicjatywy Brada Lewtera, Travisa Smitha i Matta Heafy'ego. W początkowej fazie działalności grupa przeszła kilka zmian personalnych i gdy w 2003 roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, Mattowi Heafy'emu towarzyszyli Travis Smith i basista Brent Young. Obecnie Matt Heafy pozostaje jedynym stałym członkiem formacji.

Orbit Culture to szwedzka formacja grająca melodyjny death metal. Obecnie kwartet promuje swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Descent". Ukazał się on 18 sierpnia 2023 roku, pod egidą Seek & Strike. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Niklas Karlsson - gitarzysta i wokalista grupy.

Bilety na gliwicki koncert Bullet For My Valentine, Trivium i Orbit Culture trafią do sprzedaży 26 kwietnia o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »