zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Utwór Powerwolf w wersji Korpiklaani

2.10.2020 17:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Korpiklaani i Powerwolf na Facebooku

Na prośbę niemieckiego Powerwolf folkmetalowy Korpiklaani nagrał swoją wersję utworu "Where the Wild Wolves Have Gone". Singiel "Sudenmorsian" ukazał się 25 września 2020 roku nakładem Nuclear Blast. Fińska grupa opublikowała do niego klip z tekstem.

Nagranie zmiksował Jonne Jarvela, wokalista Korpiklaani. Fiński tekst przygotował skrzypek grupy. Zespół opisał swoją pracę: "Gdy zostaliśmy poproszeni przez Powerwolf, by nagrać cover jednego z jego utworów, natychmiast się zgodziliśmy i chcieliśmy zrobić coś trochę odmiennego i wyjątkowego. Tuomas Keskimaki znów odprawił swoje czary i przerobił tekst na fiński, tworząc dopasowaną, mocną opowieść. Ze wszystkich coverów, które przez lata wykonaliśmy, z tego jesteśmy naprawdę dumni i mamy nadzieję, że wszystkim sprawi taką przyjemność jak nam".

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela współtworzył w latach 1993-1997 folkowy Shamaani Duo. Tandem wydał jeden album. Po jego rozpadzie Jonne Jarvela utworzył bazujący na dorobku Shamaani Duo folkmetalowy zespół Shaman. Nowa kapela nagrała dwa długograje, po czym w 2003 roku przekształciła się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła m.in. rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Nagrał dotychczas dziesięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Kulkija", ukazał się 7 września 2018 roku.

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na "Kulkija". Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

Powerwolf powstał w 2003 roku w niemieckim Saarbrucken. Utwór "Where the Wild Wolves Have Gone" pochodzi z jego ostatniego, siódmego albumu studyjnego - wydanego 20 lipca 2018 roku "The Sacrament of Sin". W kwietniu 2020 roku gitarzysta Matthew Greywolf ogłosił, że napisał już dużo materiału na kolejny długograj grupy, którego premiera planowana jest na 2021 rok.

Komentarze
Dodaj komentarz »