zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 9 marca 2021

Mindfak nagrał "Children of the Grave" Black Sabbath

4.10.2020 17:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Mindfak na Facebooku

W związku z planowanym na 24 października 2020 roku we Wrocławiu koncertem, podczas którego Mindfak, The Burning Hands i Last Riot mają wykonywać utwory własne i z repertuaru Black Sabbath, pierwszy z zespołów zaprezentował swoje wykonanie "Children of the Grave" angielskiej grupy. Wydarzenie ma charakter charytatywny - organizowane jest jako wsparcie dla Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Ekostraż".

Mindfak założony został w 2012 roku w Żaganiu. Po krótkim pierwszym okresie działalności zawiesił ją, po czym reaktywował się we Wrocławiu. W 2016 roku ustabilizował się skład grupy, którą od tamtej pory tworzą: gitarzyści Sebastian "Czaja" Muszyński i Adam Wieczorkowski, wokalista i basista Jacek Zema i perkusista Tomasz Wesołowski. Zespół wykonuje mieszankę groove i thrash metalu. Oprócz kilku singli i nagrań demo, w dorobku ma EP-kę "Treter" z 2016 roku i album "Wierutny" z września 2019 roku.

Zespół The Burning Hands powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy perkusisty Krzysztofa Kamisińskiego i gitarzysty Łukasza Uchwała. Wkrótce skład uzupełnili basista Marcin Szadyn i wokalista Damian Kikoła. Miejsce pierwszego z nich zajmuje obecnie Norbert Pawlak. Grupa łączy w swojej twórczości m.in. groove i death metal. W dorobku ma minialbum "Particles of Humanity" z 2017 roku, a obecnie pracuje nad pierwszym długograjem.

W kwietniu 2020 roku Last Riot zaprezentował swój debiutancki singiel - "Wannabe". Grupa powstała w 2017 roku w Pniewach.

Koncert pierwotnie zaplanowany był na 25 kwietnia 2020 roku. W terminie tym miały wystąpić zespoły Mindfak, The Burning Hands i Discordia.

24.10 - Wrocław, "Łącznik"
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »