zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Koncert z okazji premiery "Saint Desecration" Azarath

10.10.2020 19:34  autor: Verghityax, źródło: profil Azarath na Facebooku

Azarath zapowiedział koncert z okazji premiery swojego nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Saint Desecration". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia 2020 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Oprócz gospodarza wieczoru, na scenie zaprezentują się Imperator, Thaw, Nekkrofukk i Loathfinder.

"Saint Desecration" to siódmy longplay studyjny w dorobku Azarath, ukaże się on 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczyć będzie dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Imperator powstał w 1984 roku w Łodzi z inicjatywy Bariela i Adriana, zostając jednym z prekursorów death metalu w Polsce. Po dołączeniu do składu basisty Thorgala zespół nagrał swoje pierwsze demo, zatytułowane "Endless Sacrifice". Ujrzało ono światło dzienne w 1986 roku.

Jedyny longplay formacji - "The Time Before Time" - ukazał się w 1991 roku nakładem Nameless Productions. Dwa lata po premierze kapela zakończyła działalność. Próby reaktywacji podejmowano dwukrotnie: w 1995 roku, a także w roku 1998, wtedy już bez udziału Bariela, który wyemigrował do Australii.

24 grudnia 2017 roku do sprzedaży trafiło wznowienie demówki "Eternal Might". Bariel wydał je z pomocą Piotra Kozieradzkiego z Riverside. W roku 2018 Imperator zagrał trzy koncerty u boku Behemoth, Batushki, Bolzer i Untervoid w ramach "Merry Christless".

Thaw nadal ogrywa "Grains", swój czwarty longplay studyjny. Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 8 grudnia 2017 roku za sprawą Agonia Records. Podobnie jak poprzednie dokonania grupy, "Grains" został nagrany i wyprodukowany w "Maq Records" oraz "Satanic Audio". W sesji gościnnie udział wzięli Macio Moretti z Mitch & Mitch i Stawrogin z Odrazy. Autorem okładki jest Sars z zespołu Furia.

Nekkrofukk to projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Lorda K. Jego twórczość stanowi połączenie black i doom metalu. W trakcie sześciu lat działalności pod jego szyldem ukazały się cztery EP-ki, trzy longplaye studyjne i jeden koncertowy. Ostatnie dokonanie, pt. "Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation", pochodzi z 2019 roku.

Dyskografię Loathfinder zamyka split z Amerykanami z Druj. Wydawnictwo, zatytułowane "Aspects of Oblation", ukazało się 1 listopada 2019 roku za sprawą Godz Ov War Productions.

Na potrzeby splitu Loathfinder - z nowym perkusistą na pokładzie - zarejestrował trzy autorskie kompozycje. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Wywodzący się z Alaski Druj, funkcjonujący obecnie jako duet, nagrał dwa utwory. Powstały one w "Ossilegium Studio". Za miksy i mastering odpowiada Nick Morgan. Okładkę "Aspects of Oblation" przygotowała Aleksandra Goldmishn.

12.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 17:00
Bilety: 75 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »