zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Jefferson Starship przed Deep Purple w Łodzi

11.10.2020 09:12  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Rockowa formacja Jefferson Starship wyruszy w europejską trasę koncertową u boku Deep Purple. Jedyny polski występ odbędzie się 13 października 2021 roku w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Jefferson Starship to zespół, który wyewoluował z Jefferson Airplane, po rozstaniu z Jackiem Casadym i Jormą Kaukonenem. Po raz pierwszy nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera, pt. "Blows Against the Empire", jednak sama formacja została powołana do życia w 1974 roku, debiutując za sprawą płyty "Dragon Fly". W ciągu dekady działalności kapela wydała łącznie osiem longplayów studyjnych, z których pięć pokryło się złotem, a trzy platyną. Po odejściu Kantnera w 1984 roku zespół tworzył dalej, posługując się skróconym szyldem: Starship.

W roku 1992 Paul Kantner przywrócił projekt do życia pod pierwotną nazwą. Od tego momentu Jefferson Starship wydał dwa longplaye studyjne: "Windows of Heaven" i "Jefferson's Tree of Liberty". W 2016 roku Paul Kantner zmarł, a jego rodzina oraz Grace Slick - dawna wokalistka - udzielili muzykom zgody na kontynuowanie kariery jako Jefferson Starship.

21 sierpnia 2020 roku światło dzienne ujrzała EP-ka, zatytułowana "Mother of the Sun". Pierwszy singiel - "It's About Time" - napisali Jude Gold, Cathy Richardson i Grace Slick. W trzech kompozycjach gościnnie wystąpił Pete Sears, dawny basista zespołu.

Deep Purple odwiedzi Polskę z materiałem ze swojego ostatniego albumu, pt. "Whoosh!". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 7 sierpnia 2020 roku.

W marcu 2019 roku Deep Purple udał się do Nashville, gdzie nagrał studyjnego następcę "Infinite". Do roli producenta ponownie zaangażowany został Bob Ezrin. Limitowana edycja "Whoosh!" wzbogacona została o płytę DVD z zapisem występu, który Deep Purple dał na francuskim festiwalu "Hellfest" w 2017 roku.

Historia Deep Purple rozpoczęła się w 1968 roku w brytyjskim Hertford. Pomimo licznych rotacji personalnych w pierwszym okresie działalności, kapela wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie. Największy sukces komercyjny i artystyczny zespół osiągnął w składzie znanym jako Mark II - z Ianem Gillanem na wokalu, Ritchiem Blackmore'em na gitarze, Rogerem Gloverem na basie, Ianem Paice'em na perkusji i Jonem Lordem na klawiszach. Do dziś Deep Purple sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy swoich płyt. W 2016 roku grupa została zaliczona w poczet "Rock and Roll Hall of Fame".

13.10.2021 - Łódź, "Atlas Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 190 zł (przedsprzedaż) i 210 zł (w dniu koncertu)
Golden Circle - 340 zł (przedsprzedaż) i 360 zł (w dniu koncertu)
Kategoria I (miejsca siedzące) - 285 zł (przedsprzedaż) i 305 zł (w dniu koncertu)
Kategoria II (miejsca siedzące) - 205 zł (przedsprzedaż) i 225 zł (w dniu koncertu)
Kategoria III (miejsca siedzące) - 170 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »