zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lutego 2021

Koncertowy klip do "Fafner's Gold" Amon Amarth

12.10.2020 12:42  autor: Verghityax, źródło: profil Amon Amarth na Facebooku

Szwedzi z Amon Amarth zaprezentowali koncertowy klip do utworu "Fafner's Gold". Kompozycja pochodzi z ostatniego albumu studyjnego grupy, pt. "Berserker".

W klipie wykorzystano ujęcia z występu, jaki miał miejsce 14 grudnia 2019 roku w "Koenig Pilsner Arena" w niemieckim Oberhausen. Za reżyserię odpowiada Joerg Maas.

Amon Amarth nadal promuje swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Berserker". Wydawnictwo ukazało się 3 maja 2019 roku nakładem Metal Blade Records i Sony Music. Na płycie znalazło się dwanaście autorskich kompozycji - po nagraniach demo z Peterem Tagtgrenem, właściwa sesja nagraniowa odbyła się w "Sphere Studios" w Los Angeles pod okiem Jaya Rustona.

Wykonująca melodyjny death metal, związana też z viking metalem, szwedzka grupa Amon Amarth powstała w 1992 roku. Nazwę zaczerpnęła z prozy J.R.R. Tolkiena. Zespół od początku tworzą wokalista Johan Hegg, gitarzysta Olavi Mikkonen i basista Ted Lundstrom. "Berserker" jest pierwszą studyjną pozycją w jego dyskografii nagraną z perkusistą Jockem Wallgrenem, który zaprezentował się już na koncertowo-dokumentalnym wydawnictwie z 2018 roku, pt. "The Pursuit of Vikings: 25 Years in the Eye of the Storm". Skład uzupełnia gitarzysta Johan Soderberg.

Tagi: Amon Amarth
Komentarze
Dodaj komentarz »