zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lutego 2023

Overkill nagrywa następcę "The Wings of War"

19.10.2020 16:40  autor: Verghityax, źródło: profil Overkill na Facebooku

Zespół Overkill poinformował, że trwa praca nad następcą albumu "The Wings of War" z 2019 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 16 września 2020 roku w "The Recording Company", gdzie Jason Bittner zarejestrował ścieżki perkusyjne, pod okiem Tima Lyncha. Premiera płyty planowana jest na rok 2021 za sprawą Nuclear Blast.

Overkill, Kraków 16.11.2016, fot. Verghityax
Overkill, Kraków 16.11.2016, fot. Verghityax

"The Wings of War" to dziewiętnasty longplay studyjny w karierze formacji. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Gear Recording Studio" w New Jersey, "SKH Studio" na Florydzie i "Jrod Productions" w Pomonie. Produkcją zajęli się osobiście muzycy Overkill, za miksy i mastering odpowiada Chris "Zeuss" Harris. Okładkę przygotował Travis Smith.

"The Wings of War" to pierwsze dokonanie formacji z Jasonem Bittnerem na perkusji. Dołączył on do kapeli w 2017 roku, zastępując Rona Lipnickiego.

Overkill powstał w 1980 roku na zgliszczach punkowej grupy The Lubricunts. Pierwotny skład utworzyli D. D. Verni na basie, Rat Skates na perkusji, Bobby "Blitz" Ellsworth na wokalu i Robert Pisarek na gitarze, nazwę zapożyczając z tytułu drugiego albumu Motorhead. Na początkowym etapie działalności kwartet wykonywał głównie covery z repertuaru Ramones, Judas Priest i Motorhead. Po kilku przetasowaniach na stanowisku gitarzysty, do składu zaangażowany został Bobby Gustafson. Z nim na pokładzie zespół zarejestrował swoją debiutancką demówkę, pt. "Power in Black". Składający się z pięciu utworów materiał zwrócił uwagę Jona Zazuli z Megaforce Records, wydającego wówczas dokonania Metalliki i Anthrax. W rezultacie podpisanego z Overkill kontraktu, Megaforce Records wypuściła na rynek cztery albumy formacji, obecnie uznawane za żelazne pozycje w dorobku Amerykanów. Dobra passa, odnotowana na oficjalnej liście sprzedaży "Billboard", rozpoczęła się za sprawą drugiego z nich, zatytułowanego "Taking Over".

Tagi: Overkill
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Overkill nagrywa następcę "The Wings of War"
Szym0n (gość, IP: 46.134.137.*), 2020-10-21 15:30:03 | odpowiedz | zgłoś
Niech nagrywają do samego końca.
Trash metalowy Motorhead zawsze na probsie

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy zdarzyło Ci się napisać list (tradycyjny lub elektroniczny) do muzyka?