zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 26 listopada 2020

Loudblast prezentuje klip do "The Promethean Fire"

21.10.2020 13:02  autor: Verghityax, źródło: profil Loudblast na Facebooku

Loudblast wypuścił teledysk do "The Promethean Fire", pierwszego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Manifesto". Album trafi do sprzedaży 6 listopada 2020 roku, pod egidą Listenable Records.

Na "Manifesto" znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Vamacara Studio". Produkcją zajął się HK Krauss do spółki ze Stephane'em Buriezem, liderem grupy. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

"Manifesto" to pierwsze dokonanie Loudblast nagrane z udziałem basisty Frederica Leclercqa. Dołączył on do formacji w 2016 roku, początkowo w charakterze muzyka na potrzeby tras koncertowych. Cztery lata później Stephane Buriez ogłosił, że Frederic Leclercq stał się pełnoprawnym członkiem Loudblast. Poprzedni basista - Alex Lenormand - rozstał się z kapelą po czternastu latach współpracy.

Lista utworów:

1. Todestrieb
2. Solace in Hell
3. Erasing Reality
4. The Promethean Fire
5. Invoking to Justify
6. Into the Greatest of Unknows
7. Infamy Be to You
8. It Hides Until It Feeds
9. Festering Pyre
10. Unit 731

Loudblast powstał w 1985 roku i uznawany jest za jeden z pionierskich zespołów francuskiego death metalu. Pierwszy skład utworzyli Stephane Buriez na gitarze i wokalu, Patrick Evrard na basie, Joris Terrier na perkusji i Nicolas Leclercq na drugiej gitarze. Jeszcze w tym samym roku kwartet zrealizował swoje debiutanckie demo, pt. "Behind the Dark Mist". W kolejnych latach grupa przeszła wiele zmian personalnych, by po wydaniu czterech longplayów studyjnych zakończyć działalność. Loudblast powrócił w 2002 roku - po trzech latach przerwy.

Tagi: Loudblast
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Loudblast prezentuje klip do "The Promethean Fire"
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-10-21 18:05:59 | odpowiedz | zgłoś
Nie ma to jak ich płyta "Disincarnate"