zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 września 2021

Sepultura nagrała cover "Tainted Love"

26.10.2020 12:57  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Na potrzeby brazylijskiego serialu "Desalma" powstał cover utworu "Tainted Love" w wykonaniu Sepultury. Singiel ukazał się za sprawą Som Livre.

"Tainted Love" skomponował w 1964 roku Ed Cobb - w utworze zaśpiewała soulowa wokalistka Gloria Jones. Kompozycja ponownie stała się hitem w 1981 roku, kiedy synthpopowy duet Soft Cell zrealizował własną interpretację. Tę wersję z kolei coverował w 2001 roku Marilyn Manson.

Sepultura nagrała cover "Tainted Love" pod okiem Rafaela Ramosa. Miksy wykonano w "Studio Tambor", za mastering odpowiada Justin Shurtz ze "Sterling Sound Studios".

Dyskografię Sepultury zamyka "Quadra" - jest to album konceptualny, osnuty wokół znaczenia cyfry cztery. "Quadra" to również słowo oznaczające w języku portugalskim "pole gry". Materiał na płytę powstał w szwedzkim "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Okładkę przygotował Christiano Menezes.

Tagi: Sepultura
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Sepultura nagrała cover "Tainted Love"
starysłuchacz (gość, IP: 83.23.93.*), 2020-10-26 20:46:39 | odpowiedz | zgłoś
Nie wiem co o tym sądzić, czego to ludzie dla pieniędzy nie zrobią. Znam chyba wszystkie wersje tej piosenki począwszy od tej z 1964 roku Glorii Jones później Soft Cell, Marilyn Manson, Scorpions ale z przykrością stwierdzam ,że ta jest najsłabsza.