zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Mayhem, Mastodon i Kvelertak na "Mystic Festival 2021"

31.10.2020 09:12  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2021" dołączyły formacje: Mayhem, Mastodon, Baroness, Kvelertak, The Hu, Igorrr, reaktywowany The Stubs, Code Orange, Blindead, Azarath, Medico Peste, Gold, Mortiis, Lindy-Fay Hella, Materia, Dopelord, Spaceslug, Rosk, Major Kong, Fleshworld, Taraban, Red Scalp, Stay Nowhere, Only Sons, Okkultokrati, The Picturebooks, The Vintage Caravan, Alien Weaponry, Twin Temple, Raging Speedhorn, Dead Lord, 1914, Maggot Heart, Proscription, Hangman's Chair, Irfan, (0), Deluge, OvO, Neon Haze, Tester Gier, Czerń, Konvent, Dwaal i Grift. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Mayhem, Katowice 20.10.2017, fot. Verghityax
Mayhem, Katowice 20.10.2017, fot. Verghityax

Mayhem promuje obecnie swój ostatni longplay studyjny, pt. "Daemon". Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji. Partie wokalne i perkusyjne powstały w szwedzkim "Necromorbus Studio" pod okiem Tore Stjerny, ścieżki basu Necrobutcher nagrał w "Lupercal Studio" w Oslo, również ślady gitar zostały zarejestrowane osobno - Telocha w Norwegii, a Ghula w Holandii. Całość zmiksował Tore Stjerna, za mastering odpowiada Thomas Johansson. Zrealizowanie materiału zajęło muzykom i producentom trzy miesiące. Autorem szaty graficznej jest włoski projektant Daniele Valeriani. Wydawnictwo ukazało się 25 października 2019 roku za sprawą Century Media Records.

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Baroness przywiezie ze sobą materiał z albumu "Gold & Grey". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 14 czerwca 2019 roku za sprawą Abraxan Hymns. Na płycie znalazło się siedemnaście kompozycji. Część ścieżek wokalnych i gitarowych powstała w domowym studiu Johna Baizleya, resztę materiału muzycy zarejestrowali w "Tarbox Road Studio" pod okiem Dave'a Fridmanna.

"Gold & Grey" stanowi pierwsze dokonanie Baroness z gitarzystką Giną Gleason. Dołączyła ona do grupy w 2017 roku, zastępując Petera Adamsa.

Pod koniec lipca 2018 roku Kvelertak przedstawił swojego nowego wokalistę. Został nim Ivar Nikolaisen, udzielający się dotychczas w The Good The Bad and The Zugly. Tydzień wcześniej Erlend Hjelvik - wokalista i współzałożyciel zespołu - podjął decyzję o odejściu z grupy.

14 lutego 2020 roku światło dzienne ujrzał czwarty longplay studyjny Kvelertak, pt. "Splid". Na albumie znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Kurta Ballou. W utworze "Crack of Doom" gościnnie wystąpił Troy Sanders z Mastodon.

Dyskografię Blindead zamyka studyjny album, zatytułowany "Niewiosna" - muzycy zarejestrowali go z Nihilem, wokalistą Furii. Sam materiał powstał w chacie na Kaszubach, a sesja nagraniowa odbyła się w "Tall Pine Records". Ścieżki wokalne Nihil zrealizował w "Czyściec Studio". Premiera płyty miała miejsce 5 kwietnia 2019 roku.

W lipcu 2018 roku w Blindead doszło do zmian personalnych. Po piętnastu latach współpracy grupę opuścił jeden z jej założycieli - gitarzysta Marek Zieliński. Z zespołem pożegnał się również wokalista Piotr Pieza. Dalsze przedsięwzięcia pod szyldem Blindead Mateusz Śmierzchalski, Konrad Ciesielski i Bartosz Hervy mają zamiar realizować z udziałem zaproszonych gości.

Azarath przywiezie ze sobą "Saint Desecration", swój siódmy longplay studyjny, który ukaże się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczyć będzie dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Wcześniej swój udział potwierdziły: Judas Priest, Mercyful Fate, Gojira, Killing Joke, Katatonia, Obituary, Heilung, Mgła, Vader, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Truchło Strzygi, Baest, Infected Rain i Motanka.

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość festiwalu w 2021 roku.

Bilety jednodniowe z 2020 roku będą ważne w dowolnym, wybranym przez posiadacza biletu dniu w 2021 roku. Będzie można je również rozszerzyć do karnetu trzydniowego, dopłacając 200 zł.

Karnety na "Mystic Festival 2021" nabyć można za kwotę 479 zł do wyczerpania limitowanej puli. Karnety VIP kosztują 799 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »