zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 2 grudnia 2020

Eyehategod wyda "A History of Nomadic Behavior"

19.11.2020 20:09  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Amerykanie z Eyehategod zapowiedzieli premierę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "A History of Nomadic Behavior". Ukaże się on na wiosnę 2021 roku, pod banderą Century Media Records.

Poprzedni album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Eyehategod", trafił do sprzedaży 26 maja 2014 roku za sprawą Housecore Records i Century Media Records. Jest to ostatnie wydawnictwo formacji, zawierające ścieżki perkusyjne Joeya LaCaze. Bębniarz zmarł 23 sierpnia 2013 roku w wyniku niewydolności oddechowej.

Ścieżki gitary i basu na "Eyehategod" zarejestrowane zostały w "Riff Room" w Nowym Orleanie, ślady perkusji Joey LaCaze zrealizował w "Living Room", natomiast wokale nagrano w "Nodferatu's Lair" u Phila Anselmo. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zmiksował Sanford Parker, za mastering odpowiada Collin Jordan.

Po wypuszczeniu "Eyehategod" formacja wydała jeszcze dwa splity: pierwszy z grupą Psycho, drugi z Bl'ast.

Eyehategod powstał w 1988 roku z inicjatywy Jimmy'ego Bowera i Joeya LaCaze, pierwotny skład uzupełnili Mark Schultz, Steve Dale i Chris Hilliard. Wkrótce z grupą rozstał się Chris Hilliard, a jego miejsce za mikrofonem zajął Mike Williams, z którym zespół zarejestrował wszystkie swoje wydawnictwa. Debiutancka demówka, zatytułowana "Garden Dwarf Woman Driver", ujrzała światło dzienne w 1989 roku.

Tagi: Eyehategod
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Do czego służą płyty winylowe?