zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

"Black Dog" Refused z gry "Cyberpunk 2077"

19.11.2020 17:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: Cyberpunk.net i CDProjekt.com

Twórcy "Cyberpunk 2077" udostępnili do odsłuchania pochodzący z gry komputerowej utwór "Black Dog" autorstwa szwedzkiego zespołu Refused występującego w niej pod nazwą Samurai. Aktualna data premiery dzieła CD Projekt Red to 10 grudnia 2020 roku.

Posthardcore'owy Refused powstał w 1991 roku w szwedzkim mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. W trakcie trasy koncertowej promującej swój trzeci, nasłynniejszy, ale początkowo negatywnie odbierany album - "The Shape of Punk to Come" z 1998 roku - zespół się rozpadł. Reaktywował się po ponad trzynastu latach niebytu.

W lipcu 2019 roku firma CD Projekt Red poinformowała o swojej współpracy z Refused, podjętej w celu stworzenia muzyki do "Cyberpunk 2077". Napisane i nagrane przez szwedzką grupę utwory mają zostać wykorzystane jako repertuar występującego w grze komputerowej zespołu Samurai. Od czasu ogłoszenia kolaboracji zaprezentowane zostały kolejno, powstałe w jej wyniku kompozycje: "Chippin' In", "Never Fade Away", "The Ballad of Buck Ravers", "A Like Supreme" i "Black Dog".

W składzie Refused znajdują się obecnie: wokalista Dennis Lyxzen, gitarzyści Kristofer Steen i Matthias Barjed, basista Magnus Flagge i perkusista David Sandstrom. Nakładem Spinefarm Records 18 października 2019 roku ukazał się piąty album grupy, zatytułowany "War Music", a na 20 listopada 2020 roku zapowiadana jest EP-ka "The Malignant Fire".

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »