zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 września 2021

Supergrupa Killer Be Killed wydała drugi album

21.11.2020 15:27  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Killer Be Killed na Facebooku i kanał Nuclear Blast Records na YouTube

Złożona z członków zespołów Soulfly, The Dillinger Escape Plan, Mastodon i Converge metalowa supergrupa Killer Be Killed wydała 20 listopada 2020 roku swój drugi album. "Reluctant Hero" ukazał się nakładem Nuclear Blast. Jego dystrybucją w Polsce, na płytach kompaktowych i winylowych, zajmuje się Mystic Production. Najnowszym singlem promującym album jest "From a Crowded Wound". Animowany teledysk przygotował Costin Chioreanu.

Nienazwaną wtedy jeszcze formację, w 2011 roku powołali do życia wokaliści i gitarzyści Greg Puciato z The Dillinger Escape Plan i Max Cavalera z Soulfly. Wkrótce potem dołączyli do nich wokalista i basista Troy Sanders z Mastodon i Dave Elitch z The Mars Volta. Po przyjęciu nazwy Killer Be Killed, supergrupa wydała w 2014 roku tak samo zatytułowany album. Na koncertach zespół prezentował się już z nowym perkusistą - Benem Kollerem z Converge.

Materiał na swój drugi album formacja przygotowywała od 2016 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w tajemnicy. Pierwsze informacje o "Reluctant Hero" opublikowane zostały na przełomie sierpnia i września 2020 roku. Jako producent z zespołem ponownie współpracował Josh Wilbur. Jako frontowa ilustracja wykorzystane zostało zdjęcie figury anioła z cmentarza w Cleveland - wcześniej rzeźba znalazła się m.in. na okładce albumu "Legion of Angels" In Cold Blood z 2019 roku.

Lista utworów:

1. Deconstructing Self-Destruction
2. Dream Gone Bad
3. Left of Center
4. Inner Calm from Outer Storms
5. Filthy Vagabond
6. From a Crowded Wound
7. The Great Purge
8. Comfort from Nothing
9. Animus
10. Dead Limbs
11. Reluctant Hero

Poprzednimi teledyskami promującymi długograj były "Dream Gone Bad" i "Inner Calm from Outer Storms".

Komentarze
Dodaj komentarz »