zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Nagrobki zagrają online

24.11.2020 13:32  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Nagrobków i Wrocław Industrial Festival na Facebooku

W ramach cyklu "Energia Dźwięku" organizowanego przez Industrial Art, post-punkowe Nagrobki zagrają 28 listopada 2020 roku koncert online. Dostęp do transmisji będzie bezpłatny.

Zespół Nagrobki stworzyli Maciej Salamon i Adam Witkowski - muzycy grający wcześniej razem w punkowym Gównie. W nowym projekcie zaczęli tworzyć muzykę zimnofalową z wpływami m.in. yassu i noise'u oraz z tekstami dotyczącymi śmierci. Sami nazywają swój styl "nekropolo". Za podstawowy instrument w Nagrobkach Maciej Salamon obrał gitarę, a Adam Witkowski - perkusję. Obaj pełnią też funkcje wokalistów.

Debiut fonograficzny Nagrobków miał miejsce na początku 2014 roku. Nakładem wytwórni Thisisnotarecord, 11 października 2019 roku ukazał się trzeci album formacji, zatytułowany "Pod Ziemią". Obecnie duet przygotowuje do wydania album koncertowy - premiera planowana jest na styczeń albo luty 2021 roku.

Od 28 listopada do 19 grudnia 2020 roku odbędzie się cykl koncertów "Energia Dźwięku". Występy transmitowane będą online, z darmowym dostępem, na kanale Industrial Art na Vimeo. Cykl otworzą Nagrobki. Koncert duetu rozpocznie się o godzinie 21.

Tagi: Nagrobki
Komentarze
Dodaj komentarz »