zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 stycznia 2021

Bantha Rider pokazał wideo do "De Wanna Wanga"

25.11.2020 16:43  autor: Verghityax, źródło: Piranha Music

Instrumentalna formacja Bantha Rider wypuściła teledysk do utworu "De Wanna Wanga" z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Binary Sunset Massacre". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 4 grudnia 2020 roku za sprawą Piranha Music.

W klipie wykorzystano ujęcia z tureckiego filmu science-fiction, pt. "Człowiek, który ratuje Świat". Film powstał w 1982 roku i dorobił się przydomku "tureckich Gwiezdnych wojen", z uwagi na bezprawne użycie fragmentów "Nowej nadziei" George'a Lucasa.

Na "Binary Sunset Massacre" znajdzie się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kongo Studio" w styczniu 2020 roku. Tam również wykonano miksy i mastering. Okładkę przygotował Krzysztof Lesiński, piastujący w grupie stanowisko gitarzysty.

Lista utworów:

1. Binary Sunset Massacre
2. De Wanna Wanga
3. The Gamorrean
4. Boonta Eve
5. Sagittarius
6. Rancor's Delight
7. March of the Banthas
8. Pazuzu

Bantha Rider powstał w 2015 roku w Warszawie. Kapelę utworzyli Krzysztof Lesiński na gitarze, udzielający się również w Mary & the Highwalkers, Bart na basie oraz Artur Kotoński z Black Blood of the Earth na perkusji. W 2017 roku trio zadebiutowało EP-ką, zatytułowaną po prostu "Bantha Rider".

Tagi: Bantha Rider
Komentarze
Dodaj komentarz »