zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Klip do "No Remorse" Metalliki w wykonaniu Diamond Head

25.11.2020 18:26  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Diamond Head na Facebooku

Angielski zespół Diamond Head pokazał przygotowany przez Costina Chioreanu animowany wideoklip do swojego wykonania utworu "No Remorse", pierwotnie nagranego przez Metallikę. Przeróbka pochodzi z "Lightning to the Nations 2020", zawierającego zarejestrowaną ponownie zawartość wydanego czterdzieści lat wcześniej debiutanckiego długograja brytyjskiej grupy oraz cztery covery. Promowany album ukaże się 27 listopada 2020 roku nakładem Silver Lining Music. Za jego dystrybucję w Polsce, na płytach kompaktowych i winylowych, odpowiada Warner Music Poland.

Założony w angielskim Stourbridge zespół Diamond Head istnieje z przerwami od 1976 roku. Jedynym wspólnym członkiem wszystkich dotychczasowych składów heavymetalowej grupy jest gitarzysta Brian Tatler. Towarzyszą mu obecnie: wokalista Rasmus Bom Andersen, gitarzysta rytmiczny Andy "Abbz" Abberley, basista Dean Ashton i perkusista Karl Wilcox.

Do inspiracji twórczością angielskiego zespołu przyznaje się m.in. Metallica. Na zawierającym same covery podwójnym albumie "Garage Inc." amerykańska grupa zamieściła aż cztery, nagrane przez siebie w różnych okresach przeróbki utworów pochodzących z debiutanckiego długograja Diamond Head - "Lightning to the Nations" z 1980 roku.

Materiał po latach ponownie zarejestrował również zespół Briana Tatlera. Na "Lightning to the Nations 2020" znalazło się wszystkie siedem utworów znanych z pierwszego wydania debiutackiego albumu Diamond Head, a także cztery covery: "No Remorse" Metalliki, "Immigrant Song" Led Zeppelin, "Sinner" Judas Priest i "Rat Bat Blue" Deep Purple.

Lista utworów:

1. Lightning to the Nations
2. The Prince
3. Sucking My Love
4. Am I Evil?
5. Sweet and Innocent
6. It's Electric
7. Helpless
8. No Remorse
9. Immigrant Song
10. Sinner
11. Rat Bat Blue

Brian Tatler opisał, jak wyglądał wybór "No Remorse": "Chciałem nagrać cover piosenki z debiutanckiego albumu Metalliki, 'Kill 'Em All', po części dlatego, że Metallica nagrywała covery piosenek z debiutanckiego albumu Diamond Head, 'Lightning to the Nations', i poczułem, że historia zatacza koło. Żaden z członków zespołu nie wiedział, jak grać którąkolwiek piosenkę z 'Kill 'Em All', i w końcu zdecydowałem, że powinniśmy się nauczyć 'No Remorse'. Potem, w sali prób, zagraliśmy 'No Remorse' i od razu zabrzmiało to świetnie, bardzo w stylu Diamond Head i utwór ten naprawdę nam, jako zespołowi, pasował. Z czterech coverów, które nagraliśmy, 'No Remorse' natychmiast zabrzmiał najlepiej".

Poprzednimi wideoklipami promującymi "Lightning to the Nations 2020" były "It's Electric" i "Am I Evil?".

Tagi: Diamond Head
Komentarze
Dodaj komentarz »