zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 stycznia 2021

Bożonarodzeniowa piosenka projektu Ayreon

29.11.2020 09:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ayreon na Facebooku

Jako bożonarodzeniową piosenkę, Arjen Lucassen, lider projektu Ayreon, zaprezentował "The Last Day of War and the First Day of Peace". Utwór został po raz pierwszy nagrany w 1993 roku, jednak nie został wówczas wykorzystany.

Od końca lat 70. do 1992 roku Arjen Anthony Lucassen występował jako gitarzysta kilku holenderskich zespołów, przede wszystkim metalowych Bodine i Vengeance. Następnie rozpoczął karierę solową. W 1993 roku nagrał album "Pools of Sorrow, Waves of Joy", który sygnował swoim drugim imieniem. Dwa lata później narodził się projekt Ayreon. Pod nazwą tą Arjen Lucassen tworzy koncept albumy i rock opery, głównie w stylu progresywnego rocka i metalu. Ostatnim długograjem projektu jest "Transitus", wydany 25 września 2020 roku przez Mascot Label Group.

Arjen Lucassen opisał, jak z pomocą m.in. swojej partnerki i menadżerki, Lori Linstruth, przygotował nową wersję "The Last Day of War and the First Day of Peace": "Poproszono mnie, żebym nagrał bożonarodzeniową piosenkę i w pierwszej chwili pomyślałem, że to nie w moim stylu. Ale myślałem o tym dalej i nagle sobie przypomniałem, że 27 lat temu, w 1993 roku, nagrałem już coś w rodzaju bożonarodzeniowego kawałka, który nie został jednak nigdy wykorzystany. Nagrałem go ponownie, Lori dostosowała tekst, wzmocniłem 'bożonarodzeniowość' i oczywiście dodałem obowiązkowe dzwonki sań. Najfajniejsze w utworze są odgłosy przyjęcia w tle. Zostały nagrane w pokoju spotkań wytwórni płytowej przez całą ekipę Mascot!".

Tagi: Ayreon
Komentarze
Dodaj komentarz »