zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Animowany teledysk do "Aggressor" Death Angel

17.12.2020 16:44  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowcy z Death Angel wypuścili animowany teledysk do utworu "Aggressor" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "Humanicide". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 31 maja 2019 roku nakładem Nuclear Blast Records.

"Humanicide" to czwarty z kolei album, który muzycy zarejestrowali w "Audiohammer Studios" pod okiem Jasona Suecofa, który odpowiada również za miksy. Masteringu podjął się Ted Jensen ze "Sterling Sound". Okładkę przygotował Brent Elliott White.

Death Angel powstał w 1982 roku. Kapelę utworzyli Rob Cavestany na gitarze prowadzącej, Dennis Pepa na wokalu i basie, Gus Pepa na gitarze rytmicznej i Andy Galeon na perkusji. Rok później kwartet wydał swoją debiutancką demówkę, pt. "Heavy Metal Insanity". Mark Osegueda, początkowo pełniący rolę technicznego zespołu, został w 1984 roku jego wokalistą. Swój pierwszy koncert w nowym składzie muzycy zagrali w kwietniu 1984 roku przed Megadeth.

Druga demówka formacji, pt. "Kill as One", zwróciła na siebie uwagę wytwórni Enigma. W rezultacie pod jej szyldem światło dzienne ujrzał pierwszy i drugi longplay studyjny kwintetu: "The Ultra-Violence" i "Frolic Through the Park". W roku 1989 Geffen Records wykupiła kontrakt Death Angel, aby wydać ich trzeci album, pt. "Act III". Podczas trasy promującej płytę, autokar zespołu rozbił się w Arizonie. Perkusista Andy Galeon odniósł w wypadku poważne obrażenia, a prognozowane przywrócenie mu sprawności miało zająć ponad rok. Kiedy grupa nie uległa naciskom Geffen Records, aby natychmiastowo zatrudnić nowego bębniarza i wrócić do pracy, wytwórnia porzuciła zespół, co doprowadziło muzyków do zakończenia działalności.

Death Angel reaktywował się w 2001 roku z okazji charytatywnego koncertu "Thrash of the Titans". Gus Pepa, przebywający wówczas poza granicami kraju, nie mógł wziąć udziału w przedsięwzięciu, toteż za jego przyzwoleniem zespół zaangażował na stanowisko gitarzysty Teda Aguilara. Od tego czasu grupa zrealizowała sześć longplayów studyjnych.

Tagi: Death Angel
Komentarze
Dodaj komentarz »