zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Trasa Apocalyptiki i Epiki przeniesiona po raz kolejny

19.12.2020 09:36  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Apocalyptica, Epica i Wheel poinformowały, że planowana na wiosnę 2021 roku trasa koncertowa nie odbędzie się w terminie. Polskie występy przełożone zostały na styczeń 2022 roku - 8 stycznia zespoły zagrają w Gdańsku, a dzień później w Warszawie. Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność.

Apocalyptica promuje obecnie "Cell-0", swoje pierwsze w pełni instrumentalne dokonanie od czasu albumu "Reflections" z 2003 roku. Premiera płyty miała miejsce 10 stycznia 2020 roku za sprawą Silver Lining Music.

Materiał na "Cell-0" zarejestrowany został w ciągu trzech miesięcy w studiu "Sonic Pump" w Helsinkach. Miksy wykonał Andrew Scheps. W sesji nagraniowej gościnnie wziął udział Troy Donockley z Nightwish. Do powrotu do korzeni muzyków zainspirowała ostatnia trasa koncertowa, podczas której w całości wykonywali swój debiutancki "Plays Metallica by Four Cellos".

Holenderska Epica promować będzie swój nadchodzący longplay studyjny, zatytułowany "Omega". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 26 lutego 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

Sesja nagraniowa do albumu "Omega" rozpoczęła się w lutym 2020 roku w "Sandlane Recording Facilities". Obowiązki producenta pełnił Joost van den Broek. Do udziału w nagraniach zespół zaprosił dwa chóry. Okładkę przygotował Stefan Heilemann.

W roli gościa specjalnego w Warszawie i Gdańsku wystąpi progresywna formacja Wheel, składająca się z muzyków z Wielkiej Brytanii i Finlandii. Kwartet promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Moving Backwards". Ukazał się on w 2019 roku.

8.01.2022 - Gdańsk, "B90"
9.01.2022 - Warszawa, "Progresja Music Zone"

Komentarze
Dodaj komentarz »