zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Cult of Luna i Caspian we Wrocławiu

18.12.2020 19:56  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Cult of Luna, Caspian i Holy Fawn wyruszą w europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 17 października 2021 roku w klubie "A2" we Wrocławiu.

Weterani post-metalu z Cult of Luna promować będą EP-kę studyjną, zatytułowaną "The Raging River". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 5 lutego 2021 roku za sprawą Red Creek Recordings. "The Raging River" stanowić ma uzupełnienie ostatniego longplaya grupy, pt. "A Dawn to Fear". Na płycie znajdzie się pięć kompozycji. W jednej z nich, pt. "Inside of a Dream", gościnnie wystąpił Mark Lanegan.

Cult of Luna powstał w 1998 roku po rozpadzie Eclipse. Grupę założyli wokalista Klas Rydberg i gitarzysta Johannes Persson. Rok później formacja zrealizowała swoją debiutancką demówkę.

Caspian odwiedzi Polskę ze swoim piątym longplayem studyjnym, zatytułowanym "On Circles". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 stycznia 2020 roku za sprawą Triple Crown Records. Na potrzeby albumu zespół przygotował osiem kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Studio 4 Recording", pod okiem Willa Yipa. Miksami zajął się Vince Ratti, za mastering odpowiada Ryan Smith. W utworach "Division Blues" i "Ishmael" gościnnie zagrała Jo Quail.

Caspian powstał jesienią 2003 roku w amerykańskim Beverly w stanie Massachusetts. W pierwszym roku istnienia muzycy skoncentrowali się na komponowaniu i nagrywaniu materiału na demo, grając jednocześnie nieliczne koncerty, w tym jako support japońskiego Mono. Dwa lata później zespół podpisał kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią Dopamine Records, nakładem której w listopadzie 2005 roku wydane zostało pierwsze EP, zatytułowane "You Are the Conductor".

Holy Fawn to shoegaze'owy zespół z Arizony. Dyskografię kwartetu zamyka "Death Spells" - drugi longplay w dorobku grupy. Premiera płyty miała miejsce w 2018 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »