zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 stycznia 2021

I Am Morbid, Grave i Gruesome przyjadą do Polski

5.01.2021 13:10  autor: Verghityax, źródło: The Flaming Arts Agency

Formacje I Am Morbid, Grave, Gruesome i Pyrexia zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "Morbidfest". W jej ramach zaplanowano w Polsce dwa występy: 29 września 2021 roku w klubie "P23" w Katowicach oraz 30 września w klubie "Tama" w Poznaniu.

Morbid Angel, Warszawa 21.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski
Morbid Angel, Warszawa 21.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski

David Vincent i Tim Yeung powołali I Am Morbid do życia w grudniu 2016 roku. Na nadchodzącej trasie zespół wykonywać będzie w całości album "Blessed Are the Sick" Morbid Angel, z okazji 30. rocznicy jego wydania. Obecnie skład I Am Morbid uzupełniają Bill Hudson i Kelly McLauchlin.

W czerwcu 2015 roku obóz Morbid Angel opuścił perkusista Tim Yeung, a Trey Azagthoth poinformował o wznowieniu współpracy ze Steve'em Tuckerem. Wkrótce potem z kapeli odszedł gitarzysta Destructhor. David Vincent potwierdził wcześniejsze doniesienia o zakończeniu współpracy z Treyem.

Deathmetalowcy z Grave nadal promują swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Out of Respect for the Dead". Następca "Endless Procession of Souls" trafił do sprzedaży 16 października 2015 roku pod banderą Century Media. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio Soulless" w Sztokholmie. Limitowaną wersję albumu wzbogacono o dodatkową płytę z materiałem z EP-ki "Morbid Ascent". Wcześniej EP-ka ukazała się jedynie na winylu.

W grudniu 2017 roku Grave podjął decyzję o rozstaniu z perkusistą Ronniem Bergerstahlem po dziesięciu latach współpracy. Jego miejsce zajął Tomas Lagren.

Gruesome przyjedzie do Polski z "Twisted Prayers", swoim drugim longplayem studyjnym. Sesja nagraniowa odbyła się w "New Constellation Studios" pod okiem Jarretta Pritcharda. Okładkę przygotował Ed Repka. Premiera krążka miała miejsce 1 czerwca 2018 roku pod banderą Relapse Records.

Gruesome powstał w 2014 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Matta Harveya oraz perkusisty Gusa Riosa jako hołd złożony twórczości Chucka Schuldinera. Skład uzupełnili Robin Mazen na basie i Daniel Gonzalez na drugiej gitarze.

Pyrexia nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Unholy Requiem". Album trafił do sprzedaży 14 września 2018 roku nakładem Unique Leader Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: I Am Morbid, Grave i Gruesome przyjadą do Polski
Markowski (gość, IP: 89.64.102.*), 2021-01-07 06:48:45 | odpowiedz | zgłoś
Nie wiem jak to było, ale chyba Vincent zabronił Treyowi grac numery z plyt, na ktorych jest jego vocal i teksty, no i Morbidzi /po rozłamie/ nie grali przez pewien czas kawałków z ery Vincenta, natomiast I Am Morbid grali numery z Vincentowskiej ery, ktorych to wszystkich płyt kompozytorem byl Trey. Dziwne to wszystko, dziecinna szarpanina chyba sie skonczyła, dziecinna od strony napuszonego Vincenta, bo Trey w tej sprawie nic nie zrobił, niczego nie zabranial. Także czas pokazal kto jest kim. Ostatecznie I Am Morbid to cover band, mocno na kasę nastawiony. Jednak tej kasy nie kręci. Czekamy na nowy Morbid Angel, może w tym roku.