zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 stycznia 2021

Michael Schenker Group prezentuje "Sail the Darkness"

9.01.2021 13:03  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Michael Schenker Group wypuścił teledysk do utworu "Sail the Darkness" z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Immortal". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 29 stycznia 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

"Immortal" to jedenasty longplay studyjny zrealizowany pod szyldem Michael Schenker Group. Z myślą o płycie gitarzysta przygotował dziesięć kompozycji, które w większości powstały w "Kidroom Studio". Przy produkcji muzyka wspomógł Michael Voss, jego wieloletni współpracownik. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Ronnie Romero z Rainbow, Ralf Scheepers z Primal Fear, Joe Lynn Turner, Steve Mann, Barry Sparks z Dokken, Bodo Schopf, Simon Philipps i Brian Tichy.

Lista utworów:

1. Drilled to Kill
2. Don't Die On Me Now
3. Knight of the Dead
4. After the Rain
5. Devil's Daughter
6. Sail the Darkness
7. The Queen of Thorns and Roses
8. Come On Over
9. Sangria Morte
10. In Search of the Peace of Mind

Karierę pod własnym nazwiskiem Michael Schenker rozpoczął w 1979 roku - po drugim rozstaniu z macierzystym Scorpions. Pierwszy album, zatytułowany po prostu "The Michael Schenker Group", ujrzał światło dzienne w 1980 roku. Wszystkie płyty projektu realizowane były z rozmaitymi współpracownikami, do których zaliczają się Graham Bonnet, Doogie White, Bob Kulick, Jeff Pilson, Pete Way, Neil Murray, Don Airey, Robin McAuley, Paul Raymond i Cozy Powell. Korzystając z tej samej formuły, gitarzysta tworzył również pod innymi szyldami, między innymi McAuley Schenker Group, Michael Schenker's Temple of Rock i Michael Schenker Fest.

Komentarze
Dodaj komentarz »