zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

Teledysk do "Realize" AC/DC

15.01.2021 16:56  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

AC/DC wypuścił teledysk do utworu "Realize" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "PWR/UP". Jest to pierwsze dokonanie formacji od czasu "Rock or Bust" z 2014 roku.

Na łono kapeli powrócili Brian Johnson, Phil Rudd i Cliff Williams. Zmarłego Malcolma Younga zastąpił jego bratanek - Stevie Young.

Materiał na "PWR/UP" zarejestrowany został na przestrzeni sześciu tygodni w kanadyjskim "Warehouse Studios". Produkcją zajął się Brendan O'Brien, który wcześniej współpracował z formacją przy "Black Ice" i "Rock or Bust". Premiera miała miejsce 13 listopada 2020 roku.

Lista utworów:

1. Realize
2. Rejection
3. Shot in the Dark
4. Through the Mists of Time
5. Kick You When You're Down
6. Witch's Spell
7. Demon Fire
8. Wild Reputation
9. No Man's Land
10. Systems Down
11. Money Shot
12. Code Red

W marcu 2016 roku Brian Johnson otrzymał zalecenie lekarskie, aby całkowicie zaprzestać koncertowania. Muzykowi groziła zupełna utrata słuchu - uszczerbku na zdrowiu nabawił się on podczas rajdu samochodowego. Trasę za wokalistę ukończył Axl Rose.

Drogi AC/DC i Phila Rudda rozeszły się w 2014 roku po nagraniu materiału na ostatni album zespołu, pt. "Rock or Bust". 3 i 4 października 2014 roku w brytyjskim "Black Island Studios" muzycy nagrali teledyski do utworów "Play Ball" i "Rock or Bust". W roli perkusisty wystąpił Bob Richards z grupy Shogun. Phil Rudd nie pojawił się na planie, 6 listopada 2014 roku został aresztowany pod zarzutem zlecenia dokonania zabójstwa.

Zgodnie ze zgromadzonych materiałem dowodowym, Phil Rudd zlecił zabójstwo swojego byłego pracownika. W zamian za wykonanie zlecenia perkusista zaoferował 200 tys. dolarów australijskich, motocykl oraz jeden ze swoich samochodów.

Cliff Williams powrócił z ogłoszonej w 2016 roku muzycznej emerytury. Basista został członkiem AC/DC w 1977 roku, zastępując wówczas Marka Evansa. Razem z zespołem zarejestrował wszystkie jego albumy studyjne i koncertowe, poczynając od "Powerage".

Tagi: AC/DC
Komentarze
Dodaj komentarz »