zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Cradle of Filth wyda "Existence Is Futile"

5.02.2021 16:26  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Cradle of Filth zapowiedział premierę swojego czternastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Existence Is Futile". Ukaże się on w 2021 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

Cradle Of Filth, Kraków 23.01.2018, fot. Verghityax
Cradle Of Filth, Kraków 23.01.2018, fot. Verghityax

Materiał na "Existence Is Futile" zarejestrowany został w "Grindstone Studios", pod okiem Scotta Atkinsa. Do wykonania okładki zaangażowany został Arthur Berzinsh.

Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk. W skład weszli Dani Filth na wokalu, Jon Pritchard na basie, Darren Gardner na perkusji oraz bracia Paul i Benjamin Ryan na gitarze i klawiszach. Rok później do grupy dołączył Robin Graves w charakterze drugiego gitarzysty i jako sekstet Brytyjczycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Invoking the Unclean". Wkrótce kapelę opuścił Jon Pritchard, a obowiązki basisty przejął Robin Graves. Jednocześnie na stanowisko drugiego gitarzysty zaangażowany został Paul Allender.

Po podpisaniu kontraktu z Tombstone Records Cradle of Filth rozpoczął pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, który miał nosić tytuł "Goetia". Kiedy wytwórnia niespodziewanie zbankrutowała, zabrakło funduszy na opłacenie studia i w rezultacie większość ścieżek z sesji została przez pracowników studia wymazana. "The Principle of Evil Made Flesh" - pierwsze pełnoprawne wydawnictwo grupy, już z Nicholasem Barkerem na perkusji - ujrzał światło dzienne w marcu 1994 roku nakładem Cacophonous Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »