zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

Teledysk do "Tuuleton" Korpiklaani

5.02.2021 18:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Korpiklaani na Facebooku

W dniu premiery swojego jedenastego albumu, folkmetalowa grupa Korpiklaani zaprezentowała teledysk do piątego promującego go singla. Wideoklip do "Tuuleton" przygotował Markku Kirves. Na płytach kompaktowych oraz w formie cyfrowej album "Jylha" ukazał się 5 lutego 2021 roku za pośrednictwem Nuclear Blast Records. Premiera na płytach winylowych - czarnych, a w limitowanym nakładzie też zielonych - wskutek komplikacji będących efektem pandemii COVID-19 została przełożona na 12 marca.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela od 1993 roku współtworzył folkowy Shamaani Duo, a następnie folkmetalowy zespół Shaman. Drugi z nich w 2003 roku przekształcił się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła m.in. rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii.

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na albumie "Kulkija" z roku 2018. Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

W połowie marca 2020 roku Korpiklaani poinformował, że przystąpił do preprodukcji swojego jedenastego albumu. Na początku czerwca materiał na "Jylha" był już nagrany, a miesiąc później ukończony został mastering. W procesie grupę wspomogli Svante Forsback z "Chartmakers" i Janne Saksa z "Sound Supreme Studios".

Lista utworów:

1. Verikoira
2. Niemi
3. Levaluhta
4. Mylly
5. Tuuleton
6. Sanaton maa
7. Kiuru
8. Miero
9. Pohja
10. Huolettomat
11. Anolan aukeat
12. Pidot
13. Juuret

Poprzednimi pokazanymi przez zespół teledyskami promującymi album "Jylha" były "Levaluhta", "Mylly", "Sanaton maa" i "Niemi". Wszystkie wyreżyserował Markku Kirves.

Tagi: Korpiklaani
Komentarze
Dodaj komentarz »