zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 maja 2021

Wideoklip "Kot i pies nie chcą być weganami" St. Omer

9.02.2021 19:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Grupa St. Omer opublikowała wideoklip "Kot i pies nie chcą być weganami". Utwór pochodzi z drugiego albumu krakowskiej kapeli. "Higiena umysłu" ma się ukazać nakładem MTJ. Premiera zapowiadana była na grudzień 2020 roku, jednak uległa opóźnieniu.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z grupy Dziarwa w lutym 2019 roku, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Wkrótce potem trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową kapelę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer. Próby odbywali z tymczasowym saksonistą. Pod koniec lipcowej sesji nagraniowej do grupy dołączył ściągnięty na to stanowisko przez wokalistę Dominik "Domino" Gałązka, mający w życiorysie współpracę m.in. z Kryzysem. Album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się nakładem wytwórni MTJ, z którą zespół związał się na początku października 2019 roku.

W lipcu 2020 roku grupa poinformowała, że przygotowuje nowy materiał. Sesja nagraniowa odbywała się w kilku studiach, od września do listopada. Miksy i mastering wykonał Krzysztof Palczewski. Zaprezentowano już klipy do utworów "Chrystus nie zawiódł" i "Niszcz czarny rasizm".

Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, gitarzysta Paweł "Hofmann" Ciepała, perkusista Krzysztof "Nosek" Ossowski oraz saksofoniści Dominik "Domino" Gałązka i Marcin "Ganio" Gańko.

Zespół opublikował również zapis swojej próby, odbytej 31 stycznia 2021 roku.

Latem 2021 roku St. Omer zamierza zagrać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, na drugiej edycji "Rocka nad Legą". Festiwal ma się odbyć w dniach 6 i 7 sierpnia. Potwierdzono również udział m.in. formacji Molly Malone's, Kto Nie Kocha Pieszczocha, The Corpse, Prawda, Bunkier, Mister X i Messed Up. Zamiast zapowiadanego wcześniej Criminal Tango zagrać ma Nauka o Gównie.

Komentarze
Dodaj komentarz »