zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

Ukaże się zbiór niepublikowanych nagrań Gary'ego Moore'a

22.02.2021 19:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Mascot Label Group

Zapowiedziano album zawierający niepublikowane wcześniej nagrania Gary'ego Moore'a. "How Blue Can You Get" wydany zostanie 30 kwietnia 2021 roku, na płytach kompaktowych i winylowych, przez Provogue Records / Mascot Label Group. Udostępniono do odsłuchania utwór "In My Dreams".

Gary Moore urodził się 4 kwietnia 1952 roku w Belfaście, w Irlandii Północnej. W 1968 roku dołączył jako gitarzysta do będącego jeszcze przed płytowym debiutem, bluesrockowego Skid Row. Odszedł z grupy pod koniec 1971 roku. Śpiewającego w niej Phila Lynotta wspomagał jeszcze kilka razy w latach 1974 - 1979 w Thin Lizzy. W drugiej połowie lat 70. udzielał się też w grającym progresywny fusion Colosseum II, a na początku lat 80. grał w zespole Grega Lake'a. Później współpracował jeszcze z wieloma wykonawcami. W połowie lat 90. był też członkiem supergrupy BBM.

W 1973 roku ukazał się album "Grinding Stone" firmowany przez The Gary Moore Band. Pierwszym długograjem, który muzyk sygnował tylko swoim imieniem i nazwiskiem, był "Back on the Streets" z 1978 roku. Pod koniec lat 70. Gary Moore sformował grupę G-Force, ale projekt się szybko rozpadł, wydawszy jeden album.

W swojej solowej karierze muzyk poruszał głównie między bluesem a hard rockiem, sięgając też po heavy metal. Uznawany był za wirtuoza gitary. Jego ostatnim albumem studyjnym był "Bad for You Baby" z 2008 roku. Gary Moore zmarł na atak serca 6 lutego 2011 roku.

Oprócz materiału autorskiego, na "How Blue Can You Get" znajdą się cztery utwory znane z repertuaru takich wykonawców, jak Elmore James, Sonny Thompson, Memphis Slim i B.B. King.

Lista utworów:

1. I'm Tore Down
2. Steppin' Out
3. In My Dreams
4. How Blue Can You Get
5. Looking at Your Picture
6. Love Can Make a Fool of You
7. Done Somebody Wrong
8. Living with the Blues

Tagi: Gary Moore
Komentarze
Dodaj komentarz »