zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

St. Omer udostępnił utwór "Przyjaciel to przyszły wróg"

5.03.2021 08:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Krakowski St. Omer udostępnił studyjne wykonanie utworu "Przyjaciel to przyszły wróg", pochodzącego z drugiego albumu zespołu. "Higiena umysłu" ma się ukazać w pierwszej połowie marca 2021 roku, nakładem MTJ.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z grupy Dziarwa w lutym 2019 roku, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Wkrótce potem trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową kapelę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer. Próby odbywali z tymczasowym saksonistą. Pod koniec lipcowej sesji nagraniowej do grupy dołączył ściągnięty na to stanowisko przez wokalistę Dominik "Domino" Gałązka, mający w życiorysie współpracę m.in. z Kryzysem. Album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się nakładem wytwórni MTJ, z którą zespół związał się na początku października 2019 roku.

W lipcu 2020 roku grupa poinformowała, że przygotowuje nowy materiał. Sesja nagraniowa odbywała się w kilku studiach, od września do listopada. Miksy i mastering wykonał Krzysztof Palczewski. Na "Higienie umysłu" ma się znaleźć godzina muzyki, w tym piętnaście premierowych utworów i dwie nowe wersje. Zaprezentowane zostały już "Chrystus nie zawiódł", "Niszcz czarny rasizm", "Kot i pies nie chcą być weganami" i "Przyjaciel to przyszły wróg". Premiera albumu zapowiadana była na grudzień 2020 roku, jednak uległa opóźnieniu.

Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, gitarzysta Paweł "Hofmann" Ciepała, perkusista Krzysztof "Nosek" Ossowski oraz saksofoniści Dominik "Domino" Gałązka i Marcin "Ganio" Gańko.

Latem 2021 roku St. Omer zamierza zagrać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, na drugiej edycji "Rocka nad Legą". Festiwal ma się odbyć w dniach 6 i 7 sierpnia. Potwierdzono również udział m.in. formacji Molly Malone's, Kto Nie Kocha Pieszczocha, The Corpse, Prawda, Bunkier, Mister X, Messed Up i Nauka o Gównie.

Komentarze
Dodaj komentarz »