zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Jefferson Starship pokazał teledysk do "Setting Sun"

6.03.2021 20:04  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Rockowa formacja Jefferson Starship wypuściła teledysk do utworu "Setting Sun" z EP-ki studyjnej, zatytułowanej "Mother of the Sun". Wydawnictwo ukazało się 21 sierpnia 2020 roku.

Na zawartość "Mother of the Sun" składa się siedem kompozycji. Pierwszy singiel - "It's About Time" - napisali Jude Gold, Cathy Richardson i Grace Slick. W trzech utworach gościnnie wystąpił Pete Sears, dawny basista zespołu.

Jefferson Starship to zespół, który wyewoluował z Jefferson Airplane, po rozstaniu z Jackiem Casadym i Jormą Kaukonenem. Po raz pierwszy nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera, pt. "Blows Against the Empire", jednak sama formacja została powołana do życia w 1974 roku, debiutując za sprawą płyty "Dragon Fly". W ciągu dekady działalności kapela wydała łącznie osiem longplayów studyjnych, z których pięć pokryło się złotem, a trzy platyną. Po odejściu Kantnera w 1984 roku zespół tworzył dalej, posługując się skróconym szyldem: Starship.

W roku 1992 Paul Kantner przywrócił projekt do życia pod pierwotną nazwą. Od tego momentu Jefferson Starship wydał dwa longplaye studyjne: "Windows of Heaven" i "Jefferson's Tree of Liberty". W 2016 roku Paul Kantner zmarł, a jego rodzina oraz Grace Slick - dawna wokalistka - udzielili muzykom zgody na kontynuowanie kariery jako Jefferson Starship.

Przypominamy, że Jefferson Starship wyruszy w europejską trasę koncertową u boku Deep Purple. Jedyny polski występ odbędzie się 13 października 2021 roku w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

13.10 - Łódź, "Atlas Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 190 zł (przedsprzedaż) i 210 zł (w dniu koncertu)
Golden Circle - 340 zł (przedsprzedaż) i 360 zł (w dniu koncertu)
Kategoria I (miejsca siedzące) - 285 zł (przedsprzedaż) i 305 zł (w dniu koncertu)
Kategoria II (miejsca siedzące) - 205 zł (przedsprzedaż) i 225 zł (w dniu koncertu)
Kategoria III (miejsca siedzące) - 170 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »