zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Venomous Concept opublikował minialbum z coverami

8.03.2021 11:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: decibelmagazine.com

Zespół Venomous Concept opublikował 4 marca 2021 roku minialbum "Deep Thinking in Deep Times" z własnymi wykonaniami cudzych utworów. Na materiał złożyło się po jednej kompozycji z repertuarów Davida Bowiego, Deep Wound, Black Flag i Halo of Flies.

Posłuchaj "Deep Thinking in Deep Times" Venomous Concept.

Grupę Venomous Concept, poruszającą się po gatunkach hardcore punk i grindcore, założyli w 2004 roku wokalista Kevin Sharp z rozwiązanego Brutal Truth i basista Shane Embury z Napalm Death. Zespół wydał dotychczas cztery albumy, z których ostatni, "Politics Versus the Erection", ukazał się 28 sierpnia 2020 roku nakładem Season of Mist. Grupa rozpoczęła już prace nad piątym długograjem. W grudniu 2020 roku muzycy opublikowali, jako Visceral Collapse, minialbum "Knowle Road" zawierający industrialny materiał będący niezaplanowanym owocem jednej z sesji.

Shane Embury skomentował wybór utworów na "Deep Thinking in Deep Times": on sam od trzydziestu lat chciał nagrać cover "Dead Babies" Deep Wound, gitarzysta John Cook jest miłośnikiem Black Flag, a "Suffragette City" Davida Bowiego i "Headburn" Halo of Flies znalazły się w zestawie z inicjatywy Kevina Sharpa.

Lista utworów:

1. Suffragette City
2. Dead Babies
3. Nervous Breakdown
4. Headburn

"Suffragette City" w studyjnym wykonaniu Venomous Concept został już udostępniony do odsłuchania w styczniu 2016 roku - kilka dni po śmierci Davida Bowiego. Przed publikacją "Deep Thinking in Deep Times" cover nie trafił na żaden oficjalny zbiór nagrań zespołu.

Komentarze
Dodaj komentarz »