zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Trasa Helloween przeniesiona na 2022 rok

10.03.2021 09:23  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Trasa Helloween, która miała się odbyć w 2021 roku, została ponownie przeniesiona, tym razem na rok 2022. W Polsce zespół miał wystąpić w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach - nowa data koncertu zostanie podana do wiadomości po uzgodnieniu z przedstawicielem formacji.

Helloween, Warszawa 28.11.2017, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
Helloween, Warszawa 28.11.2017, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Wszystkie bilety zakupione na koncert, który pierwotnie miał odbyć się w maju 2021 roku, zachowują swoją ważność na występ zespołu w 2022 roku. Zwrot biletu możliwy jest w miejscu jego zakupu.

W listopadzie 2019 roku muzycy Helloween weszli do "H.O.M.E.-Studios" w Hamburgu, aby zarejestrować nowy album. Wcześniej - gdy studio funkcjonowało pod nazwą "Chateau du Pape" - zespół nagrał tam "Chameleon", "Master of the Rings", "The Time of the Oath" i "Better Than Raw". Część ścieżek wbito w "Mi Sueno Studios" na Teneryfie. W celu zmiksowania materiał wysłano do Nowego Jorku. W sesji, oprócz stałego składu zespołu, wzięli udział Michael Kiske i Kai Hansen. Produkcją zajęli się Charlie Bauerfeind i Dennis Ward. Pierwszy singiel, zatytułowany "Skyfall", ukaże się 2 kwietnia 2021 roku.

Pierwszy koncert ostatniej trasy - "Pumpkins United World Tour 2017 - 2019" - odbył się 28 października 2017 roku w Sao Paulo w Brazylii. Całe tournee liczyło sobie sześćdziesiąt dziewięć występów. W ramach przedsięwzięcia Helloween wykonywał na żywo trwający niemal trzy godziny repertuar, na który złożyły się utwory ze wszystkich etapów działalności zespołu.

Kai Hansen był jednym z założycieli Helloween w 1984 roku - obok Michaela Weikatha, Markusa Grosskopfa i Ingo Schwichtenberga. Początkowo pełnił rolę gitarzysty i wokalisty. Po dołączeniu Michaela Kiskego do zespołu Kai Hansen ograniczył się do roli instrumentalisty. Po odejściu z Helloween w 1989 roku Hansen założył Gamma Ray. Od tego momentu Michael Kiske śpiewał w kapeli jeszcze przez cztery lata, po czym jego miejsce zajął Andi Deris.

Tagi: Helloween
Komentarze
Dodaj komentarz »