zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Helloween pokazał okładkę albumu "Helloween"

14.03.2021 15:42  autor: Verghityax, źródło: profil Helloween na Facebooku

Helloween zaprezentował okładkę swojego osiemnastego longplaya studyjnego, zatytułowanego po prostu "Helloween". Autorem szaty graficznej jest Eliran Kantor. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

W listopadzie 2019 roku muzycy Helloween weszli do "H.O.M.E.-Studios" w Hamburgu, aby zarejestrować materiał na następcę "My God-Given Right". Wcześniej - gdy studio funkcjonowało pod nazwą "Chateau du Pape" - zespół nagrał tam "Chameleon", "Master of the Rings", "The Time of the Oath" i "Better Than Raw". Część ścieżek wbito w "Mi Sueno Studios" na Teneryfie. W celu zmiksowania materiał wysłano do Nowego Jorku. W sesji, oprócz stałego składu zespołu, wzięli udział Michael Kiske i Kai Hansen. Produkcją zajęli się Charlie Bauerfeind i Dennis Ward.

Lista utworów:

1. Out for the Glory
2. Fear of the Fallen
3. Best Time
4. Mass Pollution
5. Angels
6. Rise Without Chains
7. Indestructible
8. Robot King
9. Cyanide
10. Down in the Dumps
11. Orbit
12. Skyfall

Pierwszy koncert ostatniej trasy - "Pumpkins United World Tour 2017 - 2019" - odbył się 28 października 2017 roku w Sao Paulo w Brazylii. Całe tournee liczyło sobie sześćdziesiąt dziewięć występów. W ramach przedsięwzięcia Helloween wykonywał na żywo trwający niemal trzy godziny repertuar, na który złożyły się utwory ze wszystkich etapów działalności zespołu.

Kai Hansen był jednym z założycieli Helloween w 1984 roku - obok Michaela Weikatha, Markusa Grosskopfa i Ingo Schwichtenberga. Początkowo pełnił rolę gitarzysty i wokalisty. Po dołączeniu Michaela Kiskego do zespołu Kai Hansen ograniczył się do roli instrumentalisty. Po odejściu z Helloween w 1989 roku Hansen założył Gamma Ray. Od tego momentu Michael Kiske śpiewał w kapeli jeszcze przez cztery lata, po czym jego miejsce zajął Andi Deris.

Tagi: Helloween
Komentarze
Dodaj komentarz »