zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Powerwolf wyda "Call of the Wild" w lipcu

2.04.2021 20:17  autor: Verghityax, źródło: profil Powerwolf na Facebooku

Powerwolf zapowiedział premierę swojego dziesiątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Call of the Wild". Materiał ukaże się 9 lipca 2021 roku pod egidą Napalm Records.

Sesja nagraniowa do "Call of the Wild" rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Miksami zajął się Jens Bogren. Okładkę przygotowała Zsofia Dankova.

Powerwolf powstał w 2003 roku w niemieckim Saarbrucken z inicjatywy gitarzystów Davida Vogta i Benjamina Bussa - na potrzeby projektu muzycy postanowili przyjąć pseudonimy artystyczne: Charles i Matthew Greywolf. Skład uzupełnili Falk Maria Schlegel na klawiszach i Stefane Funebre na perkusji, nie udało się jednak zaangażować odpowiedniego frontmana. Będąc na wakacjach w Rumunii, Charles i Matthew Greywolf poznali Karstena Brilla, studenta Akademii Muzycznej w Bukareszcie. W odpowiedzi na propozycję współpracy wokalista zgodził się przeprowadzić do Saarbrucken. Debiutancki album, zatytułowany "Return in Bloodred", ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Materiał był silnie inspirowany rumuńskimi legendami o wilkołakach. Po wypuszczeniu czterech longplayów dla Metal Blade Records, zespół związał się z wytwórnią Napalm Records.

Przypominamy, że Powerwolf zapowiedział trasę koncertową "Wolfsnachte 2021". W jej ramach zespół ma zagrać między innymi w Polsce - występ odbędzie się 18 października w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach.

18.10 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Start: 18:40
Bilety: 149 zł (przedsprzedaż) i 170 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Powerwolf
Komentarze
Dodaj komentarz »