zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Przebój Queen w wykonaniu Polish Metal Alliance

3.04.2021 08:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Polish Metal Alliance na Facebooku

Kierowany przez Macieja Koczorowskiego z Chainsaw projekt Polish Metal Alliance zaprezentował trzeci cover - tym razem "I Want It All" Queen. Klip przygotował Arek Kaczmarek.

W maju 2020 roku, w związku z 10. rocznicą śmierci Ronniego Jamesa Dio, opublikowany został "As Long As It's Not About Love" z jego repertuaru, w wykonaniu członków zespołu Chainsaw i klawiszowca Piotra Sikory z Exlibris i Leash Eye. Z inicjatywy wokalisty Macieja "Maxxa" Koczorowskiego projekt polegający na nagrywaniu coverów z zaproszonymi muzykami jest kontynuowany jako Polish Metal Alliance. Pierwsze dwa utwory zostały opublikowane pod tym szyldem w sierpniu i grudniu - były to odpowiednio "The Trooper" Iron Maiden i "Painkiller" Judas Priest. W rejestracji obu wzięli udział wokaliści Krzysztof Sokołowski z Nocnego Kochanka, Maciej Koczorowski z Chainsaw i Piotr Cugowski, gitarzyści Marek Pająk z Vader i Jarek Chilkiewicz z Braci, basista Tomasz Targosz z CETI oraz perkusista Łukasz Tomczak z Immalum. Produkcją zajął się Szymon Grodzki z bydgoskiego "Invent-Sound Studio". Ponadto w pojedynczych utworach zagrali gitarzyści: Arek Kaczmarek z Chainsaw, Wojciech Hoffmann z Turbo, Grzegorz Skawiński z Kombii i Jacek Hiro z formacji Kat & Roman Kostrzewski.

Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax
Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax

W wykonaniu coveru "I Want It All" Queen udział wzięli: Tomasz Struszczyk z Turbo, Maciej Koczorowski i Krzysztof Sokołowski jako wokaliści, Wojciech Cugowski jako wokalista i gitarzysta, Jarek Chilkiewicz i Marek Pająk jako gitarzyści, Tomasz Targosz jako basista, Łukasz Tomczak jako perkusista i Mirek Skorupski z White Highway jako klawiszowiec.

Projekt rozpoczął już sesję nagraniową czwartego utworu.

Komentarze
Dodaj komentarz »