zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Helloween prezentuje singiel "Skyfall"

4.04.2021 09:28  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Helloween udostępnił "Skyfall", pierwszy singiel ze swojego osiemnastego longplaya studyjnego, zatytułowanego po prostu "Helloween". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

W listopadzie 2019 roku muzycy Helloween weszli do "H.O.M.E.-Studios" w Hamburgu, aby zarejestrować materiał na następcę "My God-Given Right". Wcześniej - gdy studio funkcjonowało pod nazwą "Chateau du Pape" - zespół nagrał tam "Chameleon", "Master of the Rings", "The Time of the Oath" i "Better Than Raw". Część ścieżek wbito w "Mi Sueno Studios" na Teneryfie. W celu zmiksowania materiał wysłano do Nowego Jorku. W sesji, oprócz stałego składu zespołu, wzięli udział Michael Kiske i Kai Hansen. Produkcją zajęli się Charlie Bauerfeind i Dennis Ward. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Pierwszy koncert ostatniej trasy - "Pumpkins United World Tour 2017 - 2019" - odbył się 28 października 2017 roku w Sao Paulo w Brazylii. Całe tournee liczyło sobie sześćdziesiąt dziewięć występów. W ramach przedsięwzięcia Helloween wykonywał na żywo trwający niemal trzy godziny repertuar, na który złożyły się utwory ze wszystkich etapów działalności zespołu.

Przypominamy, że Helloween ogłosił nowy termin nadchodzącej trasy koncertowej - rozpocznie się ona 25 marca 2022 roku w Oslo. Ponadto do składu tournee dołączyła formacja HammerFall. W Polsce zespoły zagrają 18 kwietnia 2022 roku. Występ odbędzie się w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach. Zakupione bilety zachowują ważność.

HammerFall promuje obecnie "Dominion", swój jedenasty longplay studyjny. Na jego potrzeby muzycy przygotowali dwanaście kompozycji. Partie instrumentalne powstały w "Castle Black Studios" pod okiem Fredrika Nordstroma, wokale Joacim Cans nagrał w "Red Level Three". Okładkę wykonał Samwise Didier. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 16 sierpnia 2019 roku za sprawą Napalm Records.

Perkusista David Wallin odszedł z HammerFall w 2016 roku, aby skupić się na życiu rodzinnym. Na dziewięć miesięcy zastąpił go Johan Kullberg, dawny bębniarz Therion. W roku 2017 David Wallin powrócił na łono grupy.

18.04.2022 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Start: 20:00
Bilety: 160 zł (przedsprzedaż) i 180 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »