zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Polski przekład autobiografii Roba Halforda ukaże się w maju

10.04.2021 10:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW wydawnictwa SQN

Zapowiedziano polskie wydanie "Confess" - autobiografii Roba Halforda. "Wyznanie" ukaże się 19 maja 2021 roku. Wydawnictwo SQN uruchomiło już przedsprzedaż książki.

Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax
Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax

Rob Halford zasłynął jako wokalista zespołu Judas Priest, którego był członkiem w latach 1973 - 1992 i od 2003 roku. Od czasu odejścia z grupy nagrywał również z utworzonymi przez siebie formacjami: Fight, Two i Halford. Ostatnim albumem w dorobku muzyka jest zawierający tradycyjne i premierowe piosenki o tematyce bożonarodzeniowej "Celestial", wydany 18 października 2019 roku przez Legacy Recordings. Heavymetalowy długograj sygnowany był przez formację o nazwie Rob Halford with Family & Friends.

O zamiarze napisania autobiografii wokalista wspominał już na początku 2019 roku. Nad książką pracował z dziennikarzem muzycznym Ianem Gittinsem, który jest też współautorem m.in. "The Heroin Diaries" Nikkiego Sixxa. Według notki wydawcy, "Confess" jest opowiedzianą z angielskim humorem historią o drodze Roba Halforda od młodości w Walsall przez pięć dekad w przemyśle muzycznym i nie unikać takich tematów, jak alkoholizm, problemy z policją, odwyk i sprawy miłosne.

Autobiografia ukazała się 29 września 2020 roku nakładem wydawnictwa Headline. Polski przekład przygotował Jakub Michalski. "Wyznanie" ma mieć 440 stron.

Przypominamy, że Judas Priest z Robem Halfordem na wokalu potwierdził swój udział w "Mystic Festivalu", który ma się odbyć się od 2 do 4 czerwca 2022 roku na terenie "Stoczni Gdańskiej". Dwie poprzednie edycje wydarzenia, w ramach których zespół również miał wystąpić, zostały odwołane.

Komentarze
Dodaj komentarz »