zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

"Disruptor" Fear Factory do odsłuchu

18.04.2021 19:33  autor: Verghityax, źródło: profil Fear Factory na Facebooku

Zespół Fear Factory wypuścił "Disruptor" - pierwszy utwór z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Aggression Continuum". Datę premiery wydawnictwa wyznaczono na 18 czerwca 2021 roku, ma się ono ukazać nakładem Nuclear Blast.

"Aggression Continuum", który pierwotnie miał nosić tytuł "Regenerate", to jedenasty longplay studyjny w karierze formacji, a także ostatni zarejestrowany z Burtonem C. Bellem. Wokalista rozstał się z kapelą we wrześniu 2020 roku z powodu niejasności dotyczących finansowania albumu.

Na "Aggression Continuum" znajdzie się dziesięć kompozycji. W sesji gościnnie wziął udział Rhys Fulber, wieloletni współpracownik grupy. Za miksy odpowiada Andy Sneap. Okładkę przygotował Francesco Artusato.

Lista utworów:

1. Recode
2. Disruptor
3. Aggression Continuum
4. Purity
5. Fuel Injected Suicide Machine
6. Collapse
7. Manufactured Hope
8. Cognitive Dissonance
9. Monolith
10. End of Line

Po tym, jak Dino Cazares rozpoczął zbiórkę funduszy na ukończenie nowego albumu Fear Factory, Burton C. Bell odciął się od całej akcji, utrzymując, że nie ma z tym nic wspólnego, a sam materiał jest gotowy od trzech lat. W odpowiedzi Dino Cazares opublikował sprostowanie, informując, że dodatkowe koszty są wynikiem usunięcia śladów automatu perkusyjnego i zarejestrowania wszystkich ścieżek od nowa z żywą perkusją.

W 2011 roku Burton C. Bell zawarł ugodę z Christianem Oldem Wolbersem i Raymondem Herrerą - byłymi członkami formacji - regulując kwestię korzystania z nazwy Fear Factory. Dawni koledzy wyrazili zgodę na dalsze używanie nazwy kapeli przez Burtona C. Bella. W zamian obaj mieli być dopuszczeni do udziału w zyskach. Kilka miesięcy później wokalista ogłosił upadłość. W odpowiedzi Christian Olde Wolbers i Raymond Herrera złożyli pozew, domagając się odszkodowania za złamanie warunków ugody.

Tagi: Fear Factory
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Disruptor" Fear Factory do odsłuchu
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-04-19 18:41:53 | odpowiedz | zgłoś
Mam nadzieję, że nowy wokalista nie będzie miał skłonności do takich refrenów. Niech już będą czysto śpiewane, ale nie takie nijakie.
re: "Disruptor" Fear Factory do odsłuchu
Franz Hrad (gość, IP: 89.64.35.*), 2021-04-20 17:55:38 | odpowiedz | zgłoś
Nowy wokalista???
re: "Disruptor" Fear Factory do odsłuchu
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2022-11-19 22:53:04 | odpowiedz | zgłoś
A kto? Wokalistka? Nie sądzę.
re: "Disruptor" Fear Factory do odsłuchu
starysłuchacz (gość, IP: 83.20.71.*), 2021-04-19 11:49:28 | odpowiedz | zgłoś
Taki sobie ten utwór, no coby nie kombinowali to najlepsze lata i płyty mają za sobą ale może reszta płyty będzie ciekawsza. Bardzo często do promocji zespoły wybierają "przeboje" nie obrażając tu nikogo.
re: "Disruptor" Fear Factory do odsłuchu
xQbsoNx (wyślij pw), 2021-04-18 20:26:56 | odpowiedz | zgłoś
Nawet dobry ten FF bez Burtona, ale z Burtonem na wokalu... (sic!) xD
Wg mnie to powinna być ich ostatnia płyta pod tą nazwą... Ale ktoś kiedyś pisał w komentarzach, że FF istniało bez Cazaresa, to będzie istniało bez Bella. Aczkolwiek tego drugiego będzie ciężko zastąpić...

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?