zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 lutego 2023

Pestilence udostępnia "Morbvs Propagationem"

18.04.2021 15:52  autor: Verghityax, źródło: profil Pestilence na Facebooku

Pestilence udostępnił "Morbvs Propagationem", pierwszy singiel ze swojego nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Exitivm". Płyta trafi do sprzedaży 25 czerwca 2021 roku za sprawą Agonia Records.

Sesja nagraniowa do "Exitivm" rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku w "Pitchnote Productions", gdzie zespół zarejestrował ścieżki wokalu, gitary i basu. Partie perkusyjne Michiel van der Plicht nagrał w swoim domowym studio. Autorem okładki jest Michał "Xaay" Loranc.

Lista utworów:

1. In Omnibvs (Intro)
2. Morbvs Propagationem
3. Deificvs
4. Sempiternvs
5. Internicionem
6. Mortifervm
7. Dominatvi Svbmissa
8. Pericvlvm Externvm
9. Inficiat
10. Exitivm
11. Immortvos
12. Personatvs Mortem (Outro)

Pestilence reaktywował się w 2016 roku po dwuletniej przerwie. Patrick Mameli zaprosił wówczas do współpracy gitarzystę Santiago Doblesa, basistę Tilena Hudrapa i perkusistę Septimiu Harsana. W czwórkę muzycy nagrali materiał na "Hadeon", ósmy longplay studyjny formacji. Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji. Ich masteringiem zajął się Dan Swano.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego, basista Joost van der Graaf, gitarzysta Rutger van Noordenburg i perkusista Michiel van der Plicht.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede z inicjatywy Patricka Mameliego. Pierwszy skład grupy uzupełnili Randy Meinhard na gitarze i Marco Foddis na perkusji. Przez obóz Pestilence przewinęło się wielu muzyków. W tym czasie Patrick Mameli pozostawał jedynym jego stałym członkiem. Za najważniejsze dokonania zespołu uznawane są "Consuming Impulse" i "Testimony of the Ancients", drugi i trzeci longplay studyjny, które ukazały się odpowiednio 25 grudnia 1989 roku i 6 września 1991 roku.

Tagi: Pestilence
Komentarze
Dodaj komentarz »