zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Sphere pracuje nad albumem "Blood Era"

5.05.2021 20:22  autor: Verghityax, źródło: profil Sphere na Facebooku

Muzycy deathmetalowego Sphere poinformowali, że są w trakcie pracy nad materiałem na swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Blood Era". Okładkę przygotował Michał Kaczkowski z Cursed Art.

W 2020 roku w zespole nastąpiły zmiany personalne: Betona na basie zastąpił Ufo, do składu dołączył też nowy wokalista, Visnia. W roku 2021 z kapelą pożegnał się gitarzysta Radek Rączka. Jego miejsce zajął Carlos Lichman.

Sphere rozpoczął działalność w 2002 roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza demówka grupy, zatytułowana "Spiritual Dope". W roku 2007 do sprzedaży trafił debiut deathmetalowców, pt. "Damned Souls Rituals". Kolejny album, "Homo Hereticus", ukazał się w roku 2012.

Dyskografię kapeli zamyka "Mindless Mass", trzeci longplay studyjny w dorobku muzyków. Materiał został zarejestrowany w "Sound Division Studio" w lipcu 2014 roku pod okiem Filipa Hałuchy. Na płytę trafiło łącznie czternaście utworów. W jednym z nich, "Leash", wystąpił gościnnie Jacek Hiro. Premiera "Mindless Mass" odbyła się 19 czerwca 2015 roku nakładem Deformeathing Production.

Tagi: Sphere
Komentarze
Dodaj komentarz »