zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Plenerowy koncert Paradise Lost w Krakowie

9.05.2021 09:19  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Paradise Lost zapowiedział plenerowy występ w Polsce, odbędzie się on 16 września 2021 roku na terenie krakowskiego "Hype Parku". W charakterze gościa specjalnego zaprezentuje się rodzima formacja Tides From Nebula.

Paradise Lost, Aleksandrów Łódzki 6.09.2019, fot. Verghityax
Paradise Lost, Aleksandrów Łódzki 6.09.2019, fot. Verghityax

Paradise Lost nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Obsidian". Płyta trafiła do sprzedaży 15 maja 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records. Na "Obsidian" znalazło się dziewięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Orgone Studios". Do roli producenta ponownie zaangażowany został Jaime Gomez Arellano. Sesja rozpoczęła się pod koniec października 2019 roku.

Paradise Lost powstał w 1988 roku w Halifax. Zespół uważany jest, obok Anathemy i My Dying Bride, za jednego z pionierów brzmienia łączącego w sobie doom i death metal. Od początku działalności trzon formacji stanowią Nick Holmes na wokalu, Greg Mackintosh i Aaron Aedy na gitarach oraz Stephen Edmondson na basie.

Tides From Nebula promuje obecnie "From Voodoo to Zen", swój piąty longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 20 września 2019 roku za sprawą Mystic Production. Sesja nagraniowa do "From Voodoo to Zen" rozpoczęła się w maju 2019 roku. Materiał powstał w należącym do zespołu "Nebula Studio" w Warszawie. Za miksy i mastering odpowiada Jacek Miłaszewski. W sesji gościnnie wziął udział kwartet smyczkowy.

Następca "Safehaven" jest pierwszym dokonaniem Tides From Nebula zarejestrowanym bez gitarzysty Adama Waleszyńskiego. Rozstał się on z grupą w styczniu 2019 roku. Pozostali muzycy postanowili kontynuować działalność jako trio.

16.09 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: od 129 zł do 150 zł (miejsca stojące) i od 149 zł do 170 zł (miejsca siedzące)

Komentarze
Dodaj komentarz »