zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Pierwszy singiel ze studyjnego albumu Stoner

8.05.2021 19:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Heavy Psych Sounds na Facebooku

Na pierwszy singiel promujący studyjny album amerykańskiego tercetu Stoner wybrano "Nothin'". Materiał zatytułowany "Stoners Rule" ukaże się 25 czerwca 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Heavy Psych Sounds.

Brant Bjork i Nick Oliveri rozpoczęli swoje kariery muzyczne w drugiej połowie lat 80. Na przestrzeni trzech dekad od tamtej pory współpracowali ze sobą w zespołach Kyuss, Kyuss Lives! i Mondo Generator. Kolejną formacją, w której połączyli siły, jest Stoner. Pierwszy z muzyków jest gitarzystą i wokalistą grupy, drugi - basistą, a skład uzupełnił grający w formacji Branta Bjorka perkusista Ryan Gut.

Tercet zadebiutował koncertówką z cyklu "Live in the Mojave Desert", składającego się ze sfilmowanych w październiku 2020 roku występów pięciu zespołów na pustyni. Repertuar na potrzeby imprezy Stoner przygotował w ciągu dwóch tygodni. Płyty kompaktowe i winylowe z koncertem grupy ukazały się 30 kwietnia 2021 roku.

Na "Stoners Rule" trafiły te same utwory, które w wykonaniach na żywo znalazły się na "Live in the Mojave Desert - Volume 4". Materiał na album nagrany został 12 października 2020 roku w studiu "The Rad Cabin" w Joshua Tree w stanie Kalifornia, pod okiem Yosefa Sanborna. Za okładkę odpowiada Branca Studio.

Lista utworów:

1. Rad Stays Rad
2. The Older Kids
3. Own Yer Blues
4. Nothin'
5. Evel Never Dies
6. Stand Down
7. Tribe / Fly Girl

Tagi: Stoner
Komentarze
Dodaj komentarz »