zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

"Raise Your Horns" Amon Amarth w wersji Van Canto

11.05.2021 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Van Canto na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do przygotowanej przez Van Canto wersji "Raise Your Horns" z repertuaru Amon Amarth. Niemiecka formacja nagrała cover z myślą o swoim ósmym albumie. "To the Power of Eight" ukaże się 4 czerwca 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Napalm Records.

Van Canto to niemiecka grupa inspirująca się heavy metalem, power metalem i metalem symfonicznym, tworząca i wykonująca materiał w aranżacjach na jednego perkusistę i kilkoro wokalistów - gitary i klawisze muzycy zastępują ludzkimi głosami. Zespół działa od 2006 roku. Wydał dotychczas siedem albumów.

Partie wokali prowadzących na "To the Power of Eight" wykonali Hagen Hirschmann, Inga Scharf i Philip Dennis "Sly" Schunke. Ostatni z nich w rejestracji pierwszych sześciu albumów grupy wziął udział jako członek formacji, a na ósmym pojawił się w charakterze gościa - pierwotnie miał zaśpiewać tylko w jednym utworze, ostatecznie wystąpił we wszystkich.

Na perkusji w Van Canto gra obecnie Bastian Emig. Pozostałymi wokalistami są Ross Thompson, Stefan Schmidt, Jan Moritz i Ingo Sterzinger.

Oprócz autorskiego materiału, zespół zamieścił na "To the Power of Eight" cztery covery: "Raise Your Horns" Amon Amarth, "Run to the Hills" Iron Maiden, "Thunderstruck" AC/DC i "I Want It All" Queen.

Lista utworów:

1. To the Power of Eight
2. Dead by the Night
3. Faith Focus Finish
4. Falling Down
5. Heads Up High
6. Raise Your Horns
7. Turn Back Time
8. Run to the Hills
9. Hardrock Padlock
10. Thunderstruck
11. From the End
12. I Want It All

Przed "Raise Your Horns" udostępnione zostały "Falling Down" i intro "To the Power of Eight".

Tagi: Van Canto
Komentarze
Dodaj komentarz »