zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Fear Factory udostępnia "Fuel Injected Suicide Machine"

17.05.2021 13:14  autor: Verghityax, źródło: profil Fear Factory na Facebooku

Zespół Fear Factory wypuścił "Fuel Injected Suicide Machine" - kolejny utwór z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Aggression Continuum". Datę premiery wydawnictwa wyznaczono na 18 czerwca 2021 roku, ma się ono ukazać nakładem Nuclear Blast.

"Aggression Continuum", który pierwotnie miał nosić tytuł "Regenerate", to jedenasty longplay studyjny w karierze formacji, a także ostatni zarejestrowany z Burtonem C. Bellem. Wokalista rozstał się z kapelą we wrześniu 2020 roku z powodu niejasności dotyczących finansowania albumu.

Na "Aggression Continuum" znajdzie się dziesięć kompozycji. W sesji gościnnie wziął udział Rhys Fulber, wieloletni współpracownik grupy. Za miksy odpowiada Andy Sneap. Okładkę przygotował Francesco Artusato.

Lista utworów:

1. Recode
2. Disruptor
3. Aggression Continuum
4. Purity
5. Fuel Injected Suicide Machine
6. Collapse
7. Manufactured Hope
8. Cognitive Dissonance
9. Monolith
10. End of Line

Po tym, jak Dino Cazares rozpoczął zbiórkę funduszy na ukończenie nowego albumu Fear Factory, Burton C. Bell odciął się od całej akcji, utrzymując, że nie ma z tym nic wspólnego, a sam materiał jest gotowy od trzech lat. W odpowiedzi Dino Cazares opublikował sprostowanie, informując, że dodatkowe koszty są wynikiem usunięcia śladów automatu perkusyjnego i zarejestrowania wszystkich ścieżek od nowa z żywą perkusją.

W 2011 roku Burton C. Bell zawarł ugodę z Christianem Oldem Wolbersem i Raymondem Herrerą - byłymi członkami formacji - regulując kwestię korzystania z nazwy Fear Factory. Dawni koledzy wyrazili zgodę na dalsze używanie nazwy kapeli przez Burtona C. Bella. W zamian obaj mieli być dopuszczeni do udziału w zyskach. Kilka miesięcy później wokalista ogłosił upadłość. W odpowiedzi Christian Olde Wolbers i Raymond Herrera złożyli pozew, domagając się odszkodowania za złamanie warunków ugody.

Tagi: Fear Factory
Komentarze
Dodaj komentarz »