zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Sabbatonero wykonuje "Hole in the Sky"

17.05.2021 09:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Sabbatonero na Facebooku

Grający utwory Black Sabbath projekt Sabbatonero zaprezentował swoje wykonanie "Hole in the Sky". Klip z tekstem przygotował Stefano Mastronicola. Oprócz członków podstawowego składu, w aranżacji wystąpili: wokalista Andrea Zanetti z Monumentum, perkusista Dario Casabona ze Schizo oraz, jako gitarzysta solowy, Wiley Arnett z Sacred Reich. Nagranie pochodzi z "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath". Premiera materiału zapowiadana jest na 2021 rok. Album wydany zostanie na płytach kompaktowych i winylowych oraz na kasetach magnetofonowych, w limitowanych nakładach, przez różne wytwórnie.

Sabbatonero utworzyli basista i wokalista Tony "Demolition" Dolan z brytyjskiego Venom Inc. i gitarzysta Francesco Conte z włoskiego Nero Omega. Podstawowy skład uzupełnili gitarzysta Filippo Marcheggiani z Banco del Mutuo Soccorso i perkusista Riccardo Spilli z Balleto Di Bronzo.

W marcu 2021 roku Sabbatonero ogłosił, że przygotował złożony z coverów album "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath".

W nagraniach wzięli udział goście znani m.in. z zespołów Diamond Head, Megadeth, Testament, Obituary, Suffocation, Nervosa i Sacred Reich. Jako wokaliści zaprezentowali się Rasmus Bom Andersen, Steve Sylvester, John Gallagher, Flegias, James Rivera, Tony D'Alessio, Simone Salvatori, Andrea Zanetti, Mayara Puertas oraz Maksymina Kuzianik - była członkini polskiego Setheist. Solówki gitarowe zagrali Marty Friedman, James Murphy, Ken Andrews, Mantas, Russ Tippins, Terence Hobbs, Attila Voros, Prika Amaral, Wiley Arnett i Sonia Nusselder. Partie perkusji wykonali Snowy Shaw, Marc Jackson i Dario Casabona, a klawiszy - Freddy Delirio i Heric Fittipaldi.

Producentami albumu są Tony Dolan i Francesco Conte, który zajął się też miksami. Za mastering odpowiadał Jack Control z "Enormous Door Mastering". Ilustrację na okładkę stworzył Welt Yama.

Lista utworów:

1. Symptom of the Universe
2. Sabbath Bloody Sabbath
3. N.I.B.
4. Killing Yourself to Live
5. Heaven & Hell
6. Paranoid
7. Children of the Grave
8. A National Acrobat
9. Hole in the Sky
10. War Pigs

Płyty kompaktowe Time to Kill Records zapowiada na maj. Winylowe, w różnych kolorach, mają się ukazywać od czerwca - sprzedażą zajmują się Night of the Vinyl Dead, Rockabilia i Nuclear Blast. Na kasetach magnetofonowych album wyda 12 czerwca Reborn Through Tapes Records.

Dochód ze sprzedaży "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath" ma zostać przekazany szpitalowi im. Lazzara Spallanzaniego w Rzymie.

Tagi: Sabbatonero
Komentarze
Dodaj komentarz »