zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Ex Deo wyda "The Thirteen Years of Nero"

17.06.2021 13:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ex Deo na Facebooku

Inspirujący się dziejami starożytnego Rzymu zespół Ex Deo zapowiedział premierę swojego czwartego albumu. "The Thirteen Years of Nero" ukaże się 27 sierpnia 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Napalm Records. Opublikowany został teledysk do utworu "Imperator". Reżyserią klipu zajął się Scott Hansen. Zespół ma zagrać 27 października 2021 roku w Poznaniu i dzień później w Warszawie.

Kanadyjską grupę Ex Deo stworzył w 2008 roku Maurizio Iacono - mający włoskie korzenie wokalista zespołu Kataklysm. Formacja wykonuje symfoniczny death metal z tekstami inspirowanymi historią starożytnego Rzymu.

Sesja nagraniowa albumu "The Thirteen Years of Nero" potrwała od września do listopada 2020 roku. Udział wzięli w niej wokalista Maurizio Iacono, gitarzyści Jean-Francois Dagenais i Stephane Barbe, basista Dano Apekian i perkusista Jeramie Kling. W utworze "Boudicca (Queen of the Iceni)" zaśpiewała też Brittney Slayes z zespołu Unleash the Archers. Orkiestrację przygotował Clemens "Ardek" Wijers. Wśród użytych instrumentów znalazły się lira i harfa. Miksy i mastering, w "JFD Studio", wykonał Jean-Francois Dagenais, który zajął się też produkcją. Autorem okładki jest Seth Siro Anton.

Lista utworów:

1. The Fall of Claudius
2. Imperator
3. The Head of the Snake
4. Boudicca (Queen of the Iceni)
5. Britannia: The 9th at Camulodonum
6. Trial of the Gods (Intermezzo)
7. The Fiddle & the Fire
8. Son of the Deified
9. What Artist Dies in Me...
10. The Revolt of Galba

Ex Deo miał wesprzeć grupę Fleshgod Apocalypse podczas trasy, w ramach której zespoły zamierzały wystąpić w październiku 2020 roku w Poznaniu i Warszawie. W związku z pandemią COVID-19 wydarzenia zostały przełożone o rok. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowe terminy. Jako dodatkowe supporty w Polsce zaprezentują się szwajcarskie grupy Irony of Fate i Soulline.

27.10 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż, II pula)

28.10 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż, II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »