zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 listopada 2021

Sautrus zagra w "Radio Gdańsk"

24.06.2021 16:36  autor: Verghityax, źródło: profil Sautrus na Facebooku

Formacja Sautrus zagra na żywo w ramach cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". Koncert odbędzie się 27 czerwca 2021 roku w "Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna". Rozpoczęcie występu zaplanowano na godzinę 20:05.

Sautrus, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax
Sautrus, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax

Sautrus promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "M.A.P.". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się w październiku 2020 roku.

W grudniu 2019 roku - po niemal sześciu miesiącach przerwy - Sautrus dokonał reaktywacji w odnowionym składzie. Do zespołu powrócili Weno Winter na wokalu, Michał Nowak na gitarze i Arek Wadolowski na perkusji. Nowym basistą został Krystian Papiernik. W maju 2020 roku kwartet wszedł do "Custom34 Studio", aby zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny. Druga część sesji miała miejsce w "DRIVE Records". Okładkę przygotował Daniel Chyliński.

Sautrus powstał w 2010 roku jako zespół inspirujący się dokonaniami Led Zeppelin, Black Sabbath, Sleep, Kyuss i Electric Wizard. Dwa lata później muzycy wypuścili swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Kuelmaggah Mysticism: The Prologue". Składający się z trzech utworów materiał wyprodukował Jan Galbas.

Tagi: Sautrus
Komentarze
Dodaj komentarz »