zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Offence i Deadly Vision na "Metal Doctrine Festival"

7.07.2021 09:31  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Organizator trzeciej edycji "Metal Doctrine Festival" poinformował, że do listy wykonawców dołączyły zespoły Offence i Deadly Vision, zamykając tym samym skład wydarzenia. Wcześniej swój udział potwierdziły Vader, Belphegor, Azarath, Voidhanger i Gruzja. Festiwal odbędzie się 27 sierpnia 2021 roku na terenie "Fabryki Pełnej Życia" w Dąbrowie Górniczej.

Dyskografię deathmetalowego Offence zamyka split "Hellbound Hearts", wydany z reaktywowanym Hell-Born. Wydawnictwo - w formacie CD i 7-calowej płyty winylowej - trafiło do sprzedaży 7 października 2019 roku za sprawą Putrid Cult. Na potrzeby "Hellbound Hearts" każdy z zespołów przygotował po dwa utwory. Offence odbył swoją sesję nagraniową w "Studiu Młyn" w Paczynie koło Gliwic. Materiał zarejestrowany został w ciągu dwóch miesięcy od kwietnia do czerwca 2019 roku.

Deathmetalowy Deadly Vision promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Slaughterous Foreplay". Premiera płyty miała miejsce 22 lutego 2020 roku. Na "Slaughterous Foreplay" znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w katowickim "Nest Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Tom Bishop, gitarzysta Tuff Enuff.

Deadly Vision reaktywował się w 2016 roku po ponad dwudziestu latach nieobecności. Z pierwotnego składu do grupy powrócili gitarzysta Mariusz Biełanowicz i basista Rafał Banaszek. Ten drugi ponownie rozstał się z zespołem w roku 2017. Obecnie skład uzupełniają Paweł Kostka na wokalu, Tomasz Osiński na perkusji, Artur Kwapisz na gitarze i Kamil Kalinowski na basie.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Belphegor nadal ogrywa "Totenritual", swój jedenasty longplay studyjny, który został zarejestrowany w "Stage One Studios" w Niemczech oraz "Studio Mischmaschine" w Austrii. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kompozycji, w tym jeden utwór instrumentalny. Miksem i masteringiem materiału zajęli się Jason Suecof i Mark Lewis w studiu "Audiohammer" na Florydzie. Premiera odbyła się 15 września 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Voidhanger promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul", który ukazał się 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

Dyskografię Gruzji zamyka split "Konflikt", wydany 19 października 2020 roku z rosyjską formacją Neon Scaffold. Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów dostarczył po cztery kompozycje. Materiał ukazał się wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej.

Gruzja powstała w 2018 roku, zrzeszając muzyków takich grup, jak Furia, Mentor, Thaw, Massemord, Odraza i Licho.

27.08 - Dąbrowa Górnicza, "Fabryka Pełna Życia"
Bilety: 139 zł (przedsprzedaż do 8 sierpnia), 149 zł (przedsprzedaż od 9 sierpnia) i 169 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Offence i Deadly Vision na "Metal Doctrine Festival"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2021-07-14 04:48:55 | odpowiedz | zgłoś
Nawet Metal Doctrine juz jest płatne? Żałosne.
re: Offence i Deadly Vision na "Metal Doctrine Festival"
Verghityax (wyślij pw), 2021-07-14 11:16:46 | odpowiedz | zgłoś
Bez wsparcia miasta nie było raczej innej opcji, żeby festiwal się odbył. Takie realia organizacji koncertów w Polsce.