zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 września 2021

Sodom wykona "Agent Orange" w Ostrawie

12.07.2021 09:39  autor: Verghityax, źródło: ostravavplamenech.cz

Festiwal "Ostrava v plamenech", który pierwotnie miał się odbyć 1 sierpnia 2020 roku, został przełożony na 30 i 31 lipca 2021 roku. Gwiazdą wydarzenia jest thrashmetalowy Sodom, który wykona w całości materiał z "Agent Orange". Ponadto zagrają Rage, Kissin' Dynamite, Trautenberk, XIII Stoleti, Symfobia, Dead Label, Sebastien, Forrest Jump, Witch Hammer, Shrike, Amalgama, Black Sonic Pearls, Porta Inferi, Nahum i Lautr.

"Agent Orange" to dla Sodom album przełomowy. Wydany półtora roku po świetnie przyjętym "Persecution Mania", trzeci longplay zespołu osiągnął światowy rozgłos i szybko zapewnił grupie miejsce w panteonie niemieckiego thrash metalu, tuż obok Kreatora i Destruction. Autorem sukcesu był w dużej mierze gitarzysta Frank "Blackfire" Gosdzik, który dołączył do formacji w 1987 roku. "Agent Orange" był pierwszym dokonaniem Sodom, jakie znalazło się na oficjalnych listach sprzedaży - w samych Niemczech wydawnictwo rozeszło się w nakładzie 100 000 egzemplarzy.

Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym entuzjastycznie odebrany "Ausgebombt" oraz cover "Don't Walk Away" Tank. Materiał zarejestrowany został na przełomie marca i kwietnia 1989 roku w "Musiclab Studios", pod okiem Harrisa Johnsa. Masteringu dokonano w "Horus Sound Studios" w Hanowerze. "Agent Orange" trafił na sklepowe półki 1 czerwca 1989 roku za sprawą Steamhammer.

W celu promocji albumu Sodom udał się w trasę po Europie zachodniej - Niemcom towarzyszyła wówczas brazylijska Sepultura, będąca świeżo po wydaniu "Beneath the Remains". W trakcie tournee konflikty między Frankiem Gosdzikiem a Tomem Angelripperem i Chrisem Witchhunterem nasiliły się. W rezultacie gitarzysta opuścił formację po zakończeniu tournee. Muzyka błyskawicznie przejął Mille Petrozza, oferując mu stanowisko w Kreatorze.

Frank "Blackfire" Gosdzik powrócił do Sodom w 2018 roku. Jednocześnie do roli drugiego gitarzysty Tom Angelripper zaangażował Yorcka Segatza, a za perkusją zasiadł Stefan Huskens z Asphyx. Ten ostatni rozstał się z kapelą na początku 2020 roku, powodowany kwestiami zawodowymi. Jego miejsce zajął Toni Merkel.

"Ostrava v plamenech 2021" odbędzie się na terenie "Dolni oblast Vitkovice" w przygranicznej Ostrawie. Karnet na festiwal kosztuje 1090 koron czeskich.

Komentarze
Dodaj komentarz »