zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 sierpnia 2022

Doomas i Hellfuck na zimowym "Niech Cisza Milczy"

13.07.2021 13:05  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Do składu zimowej edycji "Niech Cisza Milczy" dołączyły zespoły Doomas i Hellfuck, zamykając tym samym obsadę festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej. Wcześniej swój udział potwierdziły Banisher, Zgroza, Planet Hell i Southern.

W styczniu 2021 roku słowacki Doomas zapowiedział premierę swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "R'lyeh". Wydawnictwo ukaże się jeszcze w 2021 roku. Sesja nagraniowa do "R'lyeh" rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku w "Gothoom Studio". Okładkę przygotował Nestor Avalos.

Dyskografię Doomas zamyka EP-ka "Portal". Jest to pierwsze dokonanie formacji od czasu albumu "LaMuerte" z 2015 roku. Materiał zmasterowany został w norweskim "Kark Mastering", okładkę przygotował John Coulthart. Premiera płyty miała miejsce 1 kwietnia 2019 roku pod egidą Gothoom Productions.

Doomas powstał w 2006 roku w słowackiej miejscowości Nova Bana. Od początku przewodzi mu basista i wokalista Peter Betko, który jest również organizatorem festiwalu "Gothoom Open Air Fest". Skład obecnie uzupełniają Kalmi i Noro Bajzat na gitarze oraz Erik Sabo na perkusji.

Hellfuck to zespół wykonujący mieszankę thrash i speed metalu w starym stylu. W skład kapeli wchodzą muzycy Embrional, Azarath, Stillborn, F.A.M. i Squash Bowels.

Banisher nadal ogrywa "Degrees of Isolation", czwarty longplay studyjny w swoim dorobku. Znalazło się na nim osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Invent-Sound Studio" w Bydgoszczy. Okładkę przygotował Łukasz Jaszak. Płyta trafiła do sprzedaży 29 lutego 2020 roku pod egidą Selfmadegod Records.

Blackmetalowa Zgroza przyjedzie ze swoim pierwszym longplayem studyjnym, pt. "Życie to zmysł, o którym zapomniano". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wydał 24 grudnia 2020 roku.

Planet Hell promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Mission Two". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records. Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Southern to hiszpański zespół stworzony w hołdzie spuściźnie, jaką pozostawiła po sobie Pantera. Grupa wykonuje na żywo wyłącznie covery Pantery.

15.01.2022 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 17:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »